UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шойгу: Росія не сприймає попереджень держав про переміщення своїх військових

РФ робитиме усе можливе, аби захистити свої території. 

Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу обурився реакцією країни на передислокацію військових всередині самої РФ. Про це глава Міноборони заявив під час засідання Ради міністрів оборони держав-учасників ОДКБ в Душанбе, повідомляє російський "Інтерфакс". 

Він зауважив, що "лише ледачий" останнім часом не звинувачував Росію у чому-небуть. 

"То проведення навчань на нашій території не подобається, то повернення військ у пункти постійної дислокації дратує. А хтось вирішив нас попередити про наслідки нашої активності на нашій же території", - прокоментував Шойгу. 

Він додав, що Росія не сприймає ніяких попереджень щодо цієї теми. Країна й надалі робитиме усе необхідне, аби гарантувати безпеку своїх кордонів. 

Читайте також: Шойгу заявив про створення нової дивізії на півдні Росії "для протидії НАТО"

Нагадаємо, 22 квітня Росія оголосила про завершення «раптової перевірки боєготовності», під приводом якої стягувала війська до кордонів України. 

Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант вважає, що відведення військ не є поразкою Путіна: «По-перше, блокування Азова залишається. По-друге, він залякав США та змусив їх вивести два кораблі з Чорного моря та влаштувати йому саміт з Байденом. По-третє, росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються до баз – багато обладнання залишиться».

Російський лідер отримав від розгортання власні зиски: відпрацював готовність до великої мобілізації і готовність до війни С2 (командування та контроль), перевірив авіацію та флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Більша частина цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення і врахує вивчені уроки.

Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.