Ключова міжнародна автомагістраль, школи та інші державні установи у східній Сербії залишаються закритими ввечері 26 грудня після витоку аміаку, внаслідок якого постраждали десятки людей, передає АР.
У східному місті Пірот, розташованому біля кордону з Болгарією, оголошено надзвичайну ситуацію після того, як у неділю ввечері товарний поїзд з аміаком зійшов з рейок, випустивши в атмосферу горючий і токсичний газ.
Ведеться розслідування, щоб визначити причину аварії. Міністр інфраструктури Горан Весич сказав, що в першу чергу необхідно розібратися із ситуацією на місці події та запобігти подальшим збиткам.
Серед можливих причин аварії влада розглядає «погану інфраструктуру» та порушення суворих процедур транспортування токсичних матеріалів.
Заміри, проведені у Піроті, не показали наявності аміаку у повітрі чи воді, сказали чиновники. Але місцева влада все ще радить людям зберігати обережність та залишатися вдома. Також рекомендовано поки не пити водопровідну воду та не використовувати її для приготування їжі
Понад 50 людей звернулися за медичною допомогою до місцевої лікарні в Піроті, а ще 15 людей було переведено до південного міста Ніш. Серед них були іноземні громадяни та діти.
Один пацієнт похилого віку помер під час надходження до лікарні, а поряд з місцем сходу поїзда з рейок було знайдено тіло чоловіка. Точну причину обох смертей поки не встановлено.
Витік аміачного газу може бути вогненебезпечним і призвести до серйозних травм або навіть смерті.
Потяг слідував регулярним маршрутом з Болгарії до Сербії. Він складався з 21 вагона, чотири з яких зійшли з рейок, а в одному стався витік аміаку.
Місце аварії залишається оточеним, а рух шосе, що веде до Болгарії, перенаправлено на місцеві дороги. Траса, що з'єднує Сербію з Болгарією, зазвичай дуже завантажена під час різдвяних свят: люди, які працюють у західній Європі, їдуть до своїх країн.
Тим часом угода щодо відновлення транзиту російського аміаку через територію України близька до укладення. На думку координатора ООН з питань гуманітарної допомоги Мартіна Гріффітса, якщо експорт добрив із Росії не відновиться, через рік у світі може загостритися дефіцит продовольства.