UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шість країн не визнали перемогу Мадуро на президентських виборах у Венесуелі

Росія та ще чотири країни підтримали результати виборів у країні.

У понеділок, 21 травня, представники Аргентини, Канади, Австралії, Мексики, Чилі і США у ході зустрічі глав МЗС G20 зробили спільну заяву про невизнання результатів президентських виборів у Венесуелі. Водночас, Росія, Китай, Туреччина, Сирія та Іран визнали Ніколаса Мадуро переможцем голосування.

П'ять країн G20 та Чилі, яка не є членом організації, та була запрошена на зустріч Аргентиною, вважають, що виборчий процес не був легітимним, зазначає Reuters.

"Беручи до уваги відсутність легітимності виборчого процесу, ми не визнаємо результатів виборів, які виключили участь деяких політичних суб'єктів", - наголосив міністр закордонних справ Аргентини Хорхе Фори під час спільної заяви.

Зі свого боку, Ніколас Мадуро подякував лідерам тих країн, які визнали його обрання на посаду президента країни, особливо, російського главу Володимира Путіна.

"Сильні зв'язки співпраці об'єднують Венесуелу з Росією. Я дякую президенту Володимиру Путіну за визнання, яке він зробив нашій перемозі. Ми продовжимо працювати разом в будівництві мультиполярного світу", - написав Мадуро, передає "Корреспондент".

Президент США Дональд Трамп запровадив санкції проти режиму Ніколаса Мадуро у Венесуелі. Він підписав указ, який забороняє громадянам Сполучених Штатів та іншим особам на території країни проводити будь-які транзакції, що мають відношення до державного боргу Венесуели.

20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни . ЦВК країни оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Згідно з офіційними даними, близько 55% виборців проігнорували голосування. Найбільші опозиційні партії бойкотували вибори і закликали громадян не голосувати.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взяття під варту політичних опонентів, а також в економічних проблемах країни, де рівень інфляції перевищив відмітку у 6000%.