У адміністрації президента Росії Владіміра Путіна уже визначилися зі «опонентами» чинного президента, які «конкуруватимуть» із ним на президентських виборах 2024 року, пише російське видання «Медуза», посилаючись на джерела в адміністрації президента РФ.
За словами співрозмовників видання, одним із головних критеріїв відбору так званих спаринг-партнерів став вік — серед зареєстрованих кандидатів не повинно бути політиків молодших 50 років, аби у росіян не закрадались думки, що 70-річний Путін «вже не та людина, яка приходила до влади з твердою рукою».
Заплановано, що на вибори президента РФ свої кандидатури окрім Путіна висуватимуть представники трьох парламентських партій: КПРФ, ЛДПР та «Нових людей».
Кандидатом від КПРФ у Кремлі бачать Геннадія Зюганова, який за підрахунками путінських прибічників має «стелю» прибічників 10%.
Кандидатом від ЛДПР, за задумом Кремля, має стати лідер партії Леонід Слуцький. За словами джерела, близького до адміністрації Путіна, Слуцький і сам хоче взяти участь у виборах, «бо любить піар» і має намір «підняти особисту популярність». Водночас в Кремлі зазначають, що «особистий рейтинг Слуцького низький, а сам він як публічний політик — таке…»
А от з кандидатом від «Нових людей» все виявилось складніше. У Кремлі хотіли б, щоби від партії висунувся її голова, бізнесмен Олексій Нечаєв, маловідомий та не дуже харизматичний, аби його рейтинг не став загрожувати Путіну. Однак сам бізнесмен на разі на це не погодився. Як пише видання із посиланням на джерелах в партії, він розуміє, що «багато відсотків йому набрати не дадуть, а отримувати крихти і бути Льошею 2% він не хоче», адже планує вивести свою партію на третє місце на виборах до Держдуми 2026 року
Замість себе Нечаєв запропонував як кандидата віце-спікера Держдуми Владислава Даванкова, який зараз балотується в мери Москви, але Кремль ця кандидатура не влаштовує, оскільки Даванкову 39 років, він любить піар, може нормально виступати привселюдно та може змусити російських виборців задуматись про вік президента.
Видання зазначає, що згідно з опитуванням компанії Russian Field, проведеним у травні цього року, вік є третьою за популярністю відповіддю на запитання про те, що росіянам «не подобається» у чинному президенті, — вище лише «м'якість» Путіна та його неуважність до внутрішніх справ країни.
Також «Медуза зазначає», що якщо раніше співрозмовники з числа лояльних до влади чиновників та бізнесменів називали Путіна «першим», «головним», «верховним» чи «татом», то після досягнення ним сімдесятиліття найчастіше називають його «дідом».
У Кремлі ще на початку року розпочали підготовку до виборів президента Росії за участю Владіміра Путіна у 2024 році. Зокрема в Кремлі запланували, що на майбутніх виборах Владімір Путін набере «рекордний результат» – понад 80% голосів із явкою понад 70%.
При цьому передвиборча кампанія Путіна на майбутніх виборах базуватиметься на «охороні традиційних цінностей» та «моральній перевазі» Росії над іншими країнами.