UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Що це означає, що Україна має виграти війну?» — глава німецьких лівих

Дітмар Барч виступає категорично проти постачання Україні важкого озброєння.

Лідер лівої парламентської групи Дітмар Барч заперечує необхідність поставок Німеччиною важкого озброєння Україні та не розуміє, яка мета таких поставок зброї і що це означає, коли говорять, що Україна має виграти війну.

«Говорити, що Україна не має права на самооборону, я вважаю, абсолютно неприпустимо. Звісно, в України воно є. І, звичайно, Україна може отримати зброю. Ніхто не може проти цього заперечити. Але я категорично проти того, щоб Німеччина експортувала в Україну більше зброї, більш важкої зброї. Я запитую себе: яка мета такої операції? Зараз я все частіше чую, що канцлер та інші мають сказати, що Україна має виграти війну. Що означає виграти війну? Я переконаний, що військового рішення не буде. Тому кінцевою метою має бути припинення вогню», - заявив Барч інтерв’ю Deutschlandfunk.

Глава німецьких лівих впевнений, що Росії доведеться сісти за стіл переговорів, бо у неї немає шансів на військову перемогу, але допомога Україні може розв’язати, врешті, третю світову війну.

«Постачання зброї та дискусії про це дійсно вводять нас в оману. Завжди роблять вигляд, що багато інших країн постачали нескінченну кількість важкого озброєння. Але це зовсім не так. Ми не повинні недооцінювати, що для Німеччини також зростає небезпека війни. Ніхто не хоче, щоб була використана ядерна зброя», - сказав він.

За його словами, єдиним стратегічним переможцем у війні є Сполучені Штати, оскільки вони можуть постачати газ та озброєння до Німеччини та Європи.

«Це не антиамериканізм, а фактичне твердження», - сказав Барч та  наголосив, що Росія безсумнівно була агресором в українській війні.

«Війна Володимира Путіна, ця злочинна війна змінила Європу, Німеччину. І це один виклик. Але також є виклики зміни клімату, пандемії, кричуща соціальна несправедливість у світі закликають лівих обговорювати та приймати рішення програмно, а не з ситуації, яка нещодавно виникла, і таким чином стати більш політично спроможними», - заявив він та порівняв ситуацію в Україні з Афганістаном, де «всі зобов’язання закінчилися катастрофою».

Читайте також: Der Spiegel: Уряд Німеччини уникає слів про перемогу України у війні, на це є причина

 Війна Росії проти України підірвала авторитет та вплив Берліна у Центральній та Східній Європі та, що дуже важливо, серед лідерів за столом Європейської Ради.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок постійно наголошує на готовності країни передати німецьку зброю Україні. Але уряд досі не виконав усі ці обіцянки. Прірва між оголошеними намірами і реальністю стала дуже великою.

Сім гаубиць, які обіцяв Шольц, а також 50 зенітних самохідних установок Gepard українська армія так і не отримала.

Ще Берлін пообіцяв передати власні БМП, проте потім вирішив не стримати свого слова та віддати їх мирній Греції.