UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що пишуть західні ЗМІ про інавгурацію Байдена

Інавгурація Байдена стане новим етапом в історії Америки.

Новий американський лідер Джо Байден готується до інавгурації президента як ніхто інший. Передача влади відбувається в мілітаризованому Вашингтоні. Мабуть, єдиною інавгурацією, яку можна було порівняти з церемонією складання присяги Джо Байдена, була інавгурація Авраама Лінкольна в 1861 році напередодні громадянської війни в США. Цілющий тон і зміст промови Байдена, ймовірно, буде різко контрастувати з промовою попередника Дональда Трампа, з якою він виступав чотири роки тому. Так само іншою буде і атмосфера, пише Financial Times.

Америка надзвичайно вразлива в день інавгурації Байдена. Сила США полягає у подальшій здатності країни об’єднатися. Чи можуть США визнати, що американські президенти теж вразливі? Дональд Трамп покидає свою посаду, він залишає за собою жахливе нагадування про те, що коли влада стає самоціллю, тоді керівництво державою стає неефективним.

Зараз Трампа замінює державний діяч, який має внутрішню стійкість до публічного орієнтування на власні особисті інтереси. Байден стане початком нової епохи в США - смирення, емпатії, рівноваги. Новий лідер сформулює контрастне визначення влади, яке приходить із віком, досвідом та поміркованістю.

Ця інавгурація провіщає новий розділ американської історії, пише The Washington Post.

Політичні невдачі Трампа та його спадщина, а також нестабільна ситуація в світі, дають Байденові ще одну історичну можливість. Він отримає шанс протистояти китайському авторитаризму та російському опортунізму. Він діятиме швидко, щоб забезпечити оновлений іранський ядерний договір, який не лише обмежує ядерні амбіції Тегерану, але й допоможе контролювати спонсорство тероризму.

Але підтримка цих безпосередніх імперативів є глибоким викликом. Починаючи з 1980-х, коли Байден поїхав до Москви, щоб допомогти американському президенту Рональду Рейгану забезпечити угоду про скорочення ядерної зброї з СРСР, він стояв на чолі вимог щодо ядерного роззброєння. Байден міг би бути першим президентом ядерної епохи, який заявив і здійснив політику щодо реального скорочення ядерної зброї. Також шляхом переговорів про глобальні заборони як на ядерні випробування, так і на збагачення урану, його президентство може відкрити десятиліття роззброєння, пише газета The Guardian.

Байден готується виправити помилки Трампа та скасувати хаотичну спадщину свого попередника. Наполегливе використання виконавчої влади Байденом має на меті скасувати те, що його помічники назвали "найбільшою шкодою", яку президент Трамп завдав країні.

"Ми не можемо гаяти час, коли справа доходить до вирішення кризових ситуацій в країні. Ось чому після присяги я одразу візьмуся до роботи", - сказав Байден.

Новий американський президент розпочне «напад» на спадщину свого попередника вже за кілька годин після своєї інавгурації. Перші накази Байдена стануть вагомим і помітним внеском в одну з його основних цілей як президента: виправити найбільші помилки Трампа, пише The New York Times.

Байден хоче об’єднати країну. Як він може це зробити? Коли Джо Байден у середу візьме під свій контроль Білий дім, його повідомлення про "єдність" вріжеться у жорстку реальність життя нації, яка страждає від пандемії, економічної кризи та розколу. Жорстоке повстання в Капітолії США, недовіра до результатів виборів та глибокий розкол щодо расової несправедливості загострюють ситуацію. Вперше за довгий час президент, що покидає посаду, не буде відвідувати інавгурацію свого попередника. Чи зможе Байден в цьому нестабільному середовищі знову об’єднати країну? Так чи інакше, президенство Байдена стане новим початком, пише Politico.

Новий американський президент Джо Байден провів 50 років у політиці, але навряд чи він міг собі уявити, що ще навіть до офіційного вступу на посаду він зіштовхнеться з такою величезною кількістю викликів, пише BBC.

Сьогодні, 20 січня, новий американський лідер Джо Байден офіційно увійде до Білого дому та стане президентом США під час економічної кризи. 14 січня він оприлюднив свій план боротьби з економічним спадом, який спричинила пандемія. Якщо розглядати фінансовий пакет стимулювання економіки, який пропонує Джо Байден, то з одного боку -  це поєднання життєво важливих витрат на вакцини та охорону здоров’я, необхідну економічну допомогу населенню. З іншого боку – це може стати причиною перегріву економіки, пише журнал The Economist.

Читайте також: Інавгурація Байдена: Як звучить присяга президента та віцепрезидента США

Сьогодні ввечері, о 18:15 за київським часом, почнеться трансляція з Вашингтона, де Джо Байден прийме присягу 46-президента США. Байден змінить в Білому домі Дональда Трампа. Інавгурація відбудеться біля будівлі Капітолію США. Дивіться інавгурацію президента США разом з ZN.UA.