Росія продемонструвала, що на світовій арені у неї є численні і впливові союзники, які також виступають проти 3 під міжнародний контроль і виступили проти військового втручання західних країн у сирійський конфлікт.
У підсумковій декларації ШОС, прийнятій за підсумками саміту 13 вересня, країни "шанхайської шістки" (Росія, Киргизстан, Китай, Казахстан, Таджикистан і Узбекистан) виступили за "швидке подолання кризи у Сирії самими сирійцями", припинення насильства у цій країні і запуск політичного діалогу між владою і опозицією в рамках мирних переговорів "Женева-2".
"Держави-члени підтримують ініціативу про передання сирійської хімічної зброї під міжнародний контроль з її подальшим знищенням і приєднанням Сирії до Конвенції про заборону розробки, виробництво, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення", - зазначено в документі.
У декларації також наголошується, що країни ШОС "рішуче засуджують будь-які прояви тероризму і насильства над мирним населенням, особливо на релігійному чи національному ґрунті, і виступають проти протиправних дій, спрямованих на подальшу мілітаризацію внутрішнього конфлікту у Сирії".
Також лідери країн ШОС заявили, що односторонні санкції щодо Ірану неприйнятні, і закликали всі країни уникати заяв і дій, що нагнітають конфронтацію.
Відзначимо, що якщо на саміті ШОС усі присутні виступили проти військової операції США у Сирії, то на саміті "Великої двадцятки" більше половини країн підтримали рішення Барака Обами.
Як повідомив Білий дім, одинадцять країн G20 поклали відповідальність за застосування хімічної зброї у Сирії на режим президента Башара Асада і виступили на підтримку можливого удару. Заяву підписали Австралія, Канада, Франція, Італія, Японія, Південна Корея, Саудівська Аравія, Іспанія, Туреччина, Великобританія та США. !zn
Читайте також:
WSJ: Сирійська влада на тлі ініціативи РФ квапливо ховає хімзброю
Володимира Путіна висунули на здобуття Нобелівської премії миру
Кім Чен Ин привітав Башара Асада з днем народження і пообіцяв підтримку