UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сергію Тіхановському продовжили термін арешту в Білорусі

Тіхановського тримають під арештом, тому що він може вивести протести в Білорусі на новий рівень.

Білоруському блогеру та опозиціонеру Сергію Тіхановському, чоловіку опозиціонерки Світлани Тіхановської, затриманому наприкінці травня, продовжили на два місяці утримання під вартою.

Про це напередодні ввечері повідомив телеграм канал "Країна для життя".

"Сергій Тіхановський, лідер руху "Країна для життя" додали термін - він отримав додатково два місяці. Судове засідання з цього питання не проводилося. Після закінчення ще двох місяців, тобто рівно шести місяців з моменту затримання - Сергія повинні будуть або випустити, або пред'явити йому звинувачення", - написано в повідомленні.

На думку соратників Тіхановського, цей крок має на меті "не допустити виходу на свободу людини, яка здатна вивести народний протестний рух на новий рівень".

Читайте також: «Сьогодні Лукашенко пішов на пенсію»: що про таємну мінську інавгурацію думає Тіхановська та її команда

Сергій Тіхановський - білоруський блогер, чоловік колишньої кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тіхановської. Вона зареєструвалася кандидатом на виборах, коли в цьому було відмовлено її чоловікові.

Тіхановській знаходиться під вартою з 29 травня в зв'язку з обвинуваченням у грубому порушенні громадського порядку та втручанні в роботу виборчих комісій.

У нього провели кілька обшуків, в результаті останнього силовики заявили, що знайшли пакет з 900 000 доларів США. Відеоблогер і його родичі заявляють, що гроші йому підкинули.

Зараз Тіхановський знаходиться в СІЗО №1 Мінська як обвинувачений у кримінальній справі про організацію масових заворушень.

29 червня Олександр Лукашенко під час зустрічі з активом Мінської області в Солігорськ зізнався, що це він "давав сигнал" затримувати свого політичного опонента Тіхановського.

Нагадаємо, лідер білоруської опозиції і колишній кандидат в президенти Білорусі Світлана Тіхановська пропонує провести міжнародні переговори по організації нових президентських виборів на платформі ОБСЄ.

За її словами, саме вибори повинні бути темою міжнародних переговорів, і ОБСЄ - найкраща платформа для них.

23 вересня білоруський диктатор Лукашенко на церемонії "інавгурації" прийняв присягу "президента" Білорусі, яким він сам себе проголосив за допомогою підконтрольної Центральної виборчої комісії. Україна, США і Євросоюз заявили, що не визнають Лукашенко легітимним президентом Білорусі.

Відповіддю на незаконну інавгурацію Лукашенка стала «народна інавгурація» Тіхановської. На вулиці Мінська в неділю вийшли не менше 100 тисяч чоловік, Традиційні протестні акції проводилися також в інших білоруських містах.