UA / RU
Підтримати ZN.ua

Серед пріоритетів головування Швеції в Раді ЄС буде Україна

Шведське головування надаватиме пріоритет подальшій економічній та військовій підтримці України, а також підтримці її шляху в ЄС.

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон оголосив пріоритети головування своєї країни у Раді ЄС у першій половині 2023 року. Зокрема, серед основних напрямів діяльності буде підтримка України у боротьбі з агресією РФ. Про це повідомляється на сайті шведського головування в ЄС.

«Безпека, стійкість, процвітання, демократичні цінності та верховенство права. Такими є пріоритети головування Швеції в Раді ЄС у першій половині 2023 року. Швеція розпочинає головування в Раді ЄС у час історичних викликів для держав-членів та ЄС в цілому. Незаконне, неприйнятне та неспровоковане вторгнення Росії в Україну є загрозою для європейської безпеки, що має жахливі наслідки для міграції, а також для глобального постачання продовольства та енергії», - йдеться у повідомленні.

«Україна бореться за своє виживання як нація, а також за безпеку і життя своїх громадян. ЄС та його держави згуртували безпрецедентну підтримку України і залишатимуться твердо на її боці. Необхідно забезпечити подальшу співпрацю з партнерами, включаючи міцний трансатлантичний зв'язок», - додав прем'єр-міністр.

Він наголосив, що європейські економіки серйозно постраждали від війни Росії, а також її маніпуляцій з постачанням енергоресурсів. Зростання рівня інфляції, процентних ставок і цін на енергоносії призвело до того, що компанії і громадяни опинилися в скрутному становищі.  

Чотири пріоритети головування Швеції

Безпека і єдність

«Швидка і рішуча реакція ЄС на вторгнення в Україну є проявом нашої сили, коли ми діємо разом. Шведське головування надаватиме пріоритет подальшій економічній та військовій підтримці України, а також підтримці шляху України до ЄС. Це вимагатиме подальших зусиль як на національному рівні, так і на рівні ЄС. Необхідні подальші кроки для відновлення та реформування на шляху до інтеграції в ЄС», - наголошується в заяві.

«Для зміцнення безпеки нашого Союзу та громадян ми повинні досягти консенсусу щодо надійної європейської політики безпеки та оборони у тісній співпраці з партнерами. Подальші кроки ґрунтуватимуться на наших спільних діях з протидії російській агресії проти України, а також імплементації Стратегічного компасу та інших ініціатив. Триватиме боротьба з транскордонною організованою злочинністю, що є відповіддю на законні вимоги громадян щодо безпечного та захищеного життя в громадах», - додав прем'єр-міністр.

Стійкість і конкурентоспроможність

Найбільш нагальна політична увага, безумовно, прикута до війни в Україні та її короткострокових наслідків. Одночасна увага до зусиль, спрямованих на стимулювання економічного зростання, залишається необхідною для вирішення довгострокових завдань. Сила, стійкість та глобальна позиція Європи залежать від її економічних показників, які тісно пов'язані з єдиним ринком та глобальними торговельними можливостями. Шведське головування намагатиметься закріпити узгоджений підхід до європейської конкурентоспроможності.

Процвітання та енергетичний перехід

Шведське головування продовжуватиме зусилля з подолання високих і нестабільних цін на енергоносії, одночасно займаючись довгостроковою реформою енергетичного ринку.

Демократичні цінності та верховенство права

ЄС базується на демократичних цінностях, які прокладають шлях до згуртованості, індивідуальних свобод, збільшення економічного виробництва та глобального впливу. Тому відстоювання принципу верховенства права та фундаментальних прав є важливим елементом головування Швеції в Раді ЄС.

Читайте також: Уряд Швеції надав Україні "зимовий пакет" допомоги

Раніше повідомлялося, що шведський уряд вирішив спрямувати додаткову допомогу на приблизно 58 мільйонів доларів (600 млн шведських крон) на довгострокову відбудову України