UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сербія залишається глухою до закликів Києва покарати своїх громадян, які воювали в Донбасі на боці РФ - експерт

Більше 20 нот за останній рік було відправлено в МЗС Сербії, але відповіді Україна так і не дочекалася.

У Белграді вже рік не чують заклики Києва покарати тих сербів, які воювали в Донбасі на стороні проросійських бойовиків і українському послу в Сербії нічого не залишається, як через різноманітні канали доносити позицію України з цього приводу сербському суспільству. Про це у своїй статті для "DT.UA" пише експерт Володимир Кравченко. Як відомо, нещодавно між Києвом і Белградом виник дипломатичний скандал через різкі висловлюваня українського посла Олександра Александровича про те, що офіційний Белград не зробив нічого, щоб покарати сербських громадян, які брали участь у бойових діях в Донбасі на стороні проросійських сепаратистів, а також, що РФ використовує Сербію для створення хаосу і розпалення нової війни на Балканах. У свою чергу МЗС Сербії звинуватило українського посла в спробах погіршити відносини Сербії з Росією.

Автор статті ставить запитання: "А що робити, якщо протягом року ні на одну з 20 нот в МЗС Сербії, відправлених українським посольством, не було отримано відповідь? Як бути, якщо президент, прем'єр, міністр закордонних справ та інші члени кабінету відмовляються від зустрічі з послом?А між тим сербські громадяни продовжують в Донбасі брати участь у вбивствах українських громадян."

Експерт зазначає, що в ситуації, коли сербська влада залишається глухою до закликів Києва, послу не залишається нічого іншого, як через різноманітні канали доносити позицію України сербському суспільству. Адже Віденська конвенція передбачає, що основна функція посольства - захист національних інтересів своєї країни.

Як сказано в матеріалі, хоч висловлювання Александровича і були емоційні по формі, але по суті його заяви відображають офіційну позицію Києва і МЗС України підтримує українського посла.

Свідомо зробивши тон висловлювань більш різким Александрович привернув увагу сербів і представників Євросоюзу до цієї проблеми, пише автор. Правда, тепер перед українським дипломатом двері в Белграді будуть наглухо закриті.

Втім, як видно з дій сербської влади за останній рік, ці двері і так не були відкриті навстіж, підкреслює експерт. Детальніше про нещодавній дипломатичний скандал між Сербією та Україною читайте в статті "Як слово посла відгукнулося" автора Володимира Кравченка для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".