UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сербія і Чорногорія обміняються послами

Дипломатів визнали персонами нон грата, вони мають виїхати з країн у найближчі 72 години.

Сербія та Чорногорія оголосили послів один одного персонами нон грата, причиною такого рішення стали заяви сербського посла Владіміра Божовича на історичну тематику.

«Міністерство закордонних справ Чорногорії оголосило посла Сербії Владіміра Божовича персоною нон грата, відповдіно до статей 9 і 41 Віденської конвенції про дипломатичні зносини», - йдеться в повідомленні дипвідомства у Twitter.

«На підставі статті 9 Віденської конвенції про дипломатичні зносини Міністерство закордонних справ вирішило оголосити Надзвичайного і Повноважного посла Чорногорії в Республіці Сербія Тарзана Мілошевича персоною нон грата і просило його залишити країну протягом 72 годин», - уточнили у сербському МЗС.

У діпвідомстві уточнили, що «керувалися принципом взаємності» і ухвалили рішення про висилку Мілошевича після того, як МЗС Чорногорії прийняло аналогічне рішення щодо посла Божовича. Сербський дипломат також повинен виїхати з країни протягом 72 годин.

Що було раніше: у суботу, 28 листопада, Владімір Божович прокоментував події 1918 року про входження Чорногорії до складу майбутньої Югославії.

Виступаючи на засіданні Асоціації чорногорських сербів, посол Божович назвав рішення чорногорської влади об'єднатися із Сербією «звільненням» і «вільним волевиявленням народу до об'єднання з братньою Сербією», пише BBC.

3 жовтня 1918 року князь Чорногорії Нікола I Петрович-Негош зрікся престолу, після чого постало питання про державний устрій королівства. 26 листопада парламент країни зібрався в Подгориці та прийняв рішення про входження країни до складу новоствореного Королівства сербів, хорватів і словенців (згодом - Югославія - ред.).

Повернути незалежність Чорногорії вдалося тільки в 2006 році, вона стала першою суверенною державою з часів Першої світової війни.

У Міністерстві закордонних справ Чорногорії назвали збори в Подгориці незаконними, а слова посла Божовича - «такими, що принижують державу, яка надала йому дипломатичну гостинність».

Читайте також: У Чорногорії лідер опозиції повідомив про зміну влади після виборів

У серпні 2020 року в Чорногорії відбулись парламентські вибори. Багато хто називав їх доленосними, історичними, битвою за європейське майбутнє Чорногорії, іспитом поколінь. Чи повернулася Чорногорія після парламентських виборів під крило Росії і Сербії? Читайте в матеріалі Володимира Цибульника «Перемоги без поразок» у ZN.UA.