Два сенатори наполягають на збільшенні постачання зброї до Києва, оскільки Захід констатує зосередження російських військ та техніки вздовж східного кордону України. Сенатори Роб Портман (штат Огайо) та Джин Шахін (демократ від штату Нью-Йорк) закликають збільшити фінансування Пентагону для озброєння України ще на $50 млн через нарощування російських військ на кордоні з Україною, пише Politico.
Але їхні зусилля, поряд з іншими пропозиціями сенаторів від обох партій, поки не знаходять відгуку після того, як минулого тижня спроба забезпечити голосування щодо поправок до Закону про національну оборону наштовхнулася на перешкоду. І ці заходи можуть провалитися, якщо сенатори не укладуть угоди, коли повернуться для доопрацювання законопроекту про оборону після Дня Подяки.
Двопартійний пакет, який збільшить допомогу Пентагону Україні в галузі безпеки до $350 млн і обмежить $125 млн із цієї суми на зброю, з'явився на тлі побоювань по обидва боки Атлантики, що останнє нарощування російської військової могутності на кордоні з Україною цього разу може бути прелюдією. вторгнення.
З Капітолійського пагорба дедалі голосніше звучать заклики до адміністрації Байдена діяти швидко, щоб стримати Росію, зокрема, поставивши Україні більше зброї.
У вересні адміністрація Байдена оголосила про нову угоду з Києвом у галузі озброєнь та військової допомоги на суму $60 млн, яка включає ракети Javelin і більш інтенсивну співпрацю в галузі кібернетики та досліджень та розробок. Пакт збільшив військову допомогу США Києву приблизно до $400 млн у 2022 році, що підкреслює неспокій, що зростає, у Вашингтоні з приводу виснажливого семирічного конфлікту.
Портман, який є співголовою фракції Сенату по Україні, закликав до голосування за заходи, вжиті ним та Шахін. Він також закликав президента Джо Байдена направити додаткову допомогу на додаток до нового постачання пари патрульних катерів берегової охорони.
«Я наполегливо закликаю адміністрацію надати подальшу допомогу у формі [] засобів протиповітряної та протиповітряної оборони, які матимуть життєво важливе значення для стримування цієї останньої російської загрози», - йдеться у заяві Портмана у середу.
"Ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб підтримати нашу союзницю Україну в цей час", - додав він.
Поки міжнародні лідери та світові ЗМІ продовжують міркувати про останнє нарощування Москвою військової присутності на українському кордоні, президент Росії Володимир Путін спокійно продовжує повільну анексію східної України. Пітер Дікінсон із Atlantic Coucil пише, що Путін створює неформальну імперію на Донбасі і що повільна анексія східної України продовжується.