Група впливових сенаторів від Демократичної партії звернулася з відкритим листом до президента США Дональду Трампу; в листі його закликали врахувати всі негативні наслідки виходу США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, повідомляє Deutsche Welle.
Лист, підписаний членами відразу трьох сенатських комітетів - з міжнародних відносин, збройним силам і розвідки - опублікували у понеділок, 3 грудня, на сайті одного з комітетів.
"З розумінням того, як складно змусити Росію виправити порушення договору про РСМД, все ж раптове рішення адміністрації про вихід в однобічному порядку є політичним і геостратегічним подарунком Росії", - пишуть сенатори.
Цей крок, на думку політиків, не тільки показує, що "Сполучені Штати готові відмовитися від своїх зобов'язань в однобічному порядку без будь-якої стратегічної альтернативи", але і, в свою чергу, дозволяє Росії "розширити виробництво і розгортання" своїх ракетних систем, які загрожують безпеці союзної Штатам Європи.
"Ми наполегливо закликаємо вас і вашу адміністрацію взаємодіяти з Конгресом в оцінці наслідків цього кроку для стратегічної стабільності і наших відносин з європейськими та азіатськими союзниками", - звертаються сенатори до Трампу.
Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.
У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.
Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.
У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.
Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.
Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".