UA / RU
Підтримати ZN.ua

Маккейн назвав міграційну кризу в ЄС результатом провалу зовнішньої політики США

Для запобігання сьогоднішньої кризи слід було позбутися Асада набагато раніше, вважає американський сенатор.

Велика війна на Близькому Сході та гуманітарна криза, спровокована крокуючим до Європи потоком мусульманських біженців – це результат провалу політики США у регіоні.

Відповідну оцінку висловив сенатор Джон Маккейн в інтерв'ю для сербської служби "Голосу Америки". За його словами, для запобігання кризи слід було зберегти контроль над Іраком та позбутися режиму Асада у Сирії.

Маккейн також визнав, що недолуга дипломатія США знову дозволила Росії зайняти провідні позиції у регіоні – вперше з 1973 року, коли Предизент Єгипту Анвар Садат випровадив росіян зі своєї країни.

"Переважним впливом в Сирії зараз користуються Росія, "Хезболла", Іран та різні інші фракції, які зараз домінують і укріплюються таким чином, що відхід Башара Асада найближчим часом представляється вкрай малоймовірним. Це одна з найсерйозніших криз, з якими Європа та США стикалися після закінчення Другої світової війни", - зазначив він.

Маккейн також підтримав оцінку головнокомандуючого силами НАТО в Європі Філіпа Бридлава, який вважає міграційну кризу зброєю, націлену на дестабілізацію країн ЄС.

Читайте також: Керрі побоюється, що Сирія припинить існування

Вплив РФ у регіоні виріс після початку її власної військової кампанія в Сирії, розпочатої за запитом президента Башара Асада. 26 лютого Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала резолюцію про перемир'я в Сирії. Сирійська опозиція повідомила, що приймає угоду про перемир'я, але за умови дотримання низки гуманітарних вимог. Президент Асад, у свою чергу, призначив парламентські вибори в Сирії на 13 квітня.

Проте, як свідчать публікації в New York Times і The Wall Street Journal, у Вашингтоні не довіряють Кремлю, вважаючи, що РФ, швидше за все, не буде дотримуватися режиму припинення вогню, на який сама ж погодилася.