Спеціальний комітет з розвідки Сенату США схвалив законопроект, який забороняє президенту США Дональду Трампу створювати спільний з Росією підрозділ з питань кібербезпеки без схвалення американських законодавців, інформує агентство Reuters.
Згідно з наявними даними, законодавча ініціатива американських сенаторів стосується можливості формування спільної американсько-російської робочої групи з кібербезпеки. Згідно цього законопроекту Трамп буде змушений заздалегідь попереджати Конгрес про створення такої групи, а також інформувати законодавців, які розвіддані при цьому будуть передані російській стороні в процесі спільної роботи.
Reuters пише, що комітет схвалив законопроект ще в липні, проте його текст оприлюднено тільки зараз, оскільки він включає секретні дані про роботу спецслужб. Якщо схвалена комітетом ініціатива стане законом, він стане черговим кроком Конгресу США в обмеженні діяльності Трампа щодо Росії, зазначає видання.
Як повідомляли ЗМІ, раніше Володимир Путін повідомив про те, що в ході саміту G20 в Гамбурзі зустрівся з Дональдом Трампом і домовився з ним про створення спільної робочої групи з кібербезпеки. На думку президента РФ, робота по створенню такої двосторонньої групи буде успішною і призведе до позитивних результатів. Однак сам Трамп пізніше написав у своєму Твіттері, що не бачить можливості її створення. Повідомляється, що демократи, республіканці і Агентство національної безпеки США розкритикували цю ідею. А постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі заявила, що Сполучені Штати не мають наміру довіряти Росії в питаннях кібербезпеки.