UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сенат Франції розгляне резолюцію про скасування санкцій проти Росії – Le Figaro

Видання пише, що в Європі тривають політичні "маневри" навколо питання продовження економічного тиску на агресивну Москву.

Французькі сенатори сьогодні збираються розглянути резолюцію, яка закликає уряд країни скасувати санкції проти Росії. Таким чином, вони приєднаються до нижньої палати парламенту Франції, яка ухвалила аналогічний заклик ще 28 квітня.

"Але ініціативи депутатів і сенаторів, які ставлять за мету натиснути на уряд, не мають обов'язкового характеру для уряду. Рішення буде ухвалене у Брюсселі і вимагає єдності представників 28 країн-учасниць ЄС", - пише сьогодні видання Le Figaro.

Оглядач зауважує, що за кілька тижнів до ухвалення рішення щодо продовження економічного тиску на агресивну Москву, яка окупувала частину української території і розв'язала війну в Донбасі, в Європі розгорілися "великі політичні маневри". Європейські "друзі" Володимира Путіна розгорнули масштабну кампанію іусіма можливими способами намагаються вплинути на рішення Євросоюзу щодо санкцій.

Приміром, у Франції, "республіканці", партія UDI і радикали з "Національного фронту" Марін Ле Пен підтримали резолюцію про скасування тиску у нижній палаті парламенту під час голосування в квітні. Сам Володимир Путін нещодавно провідав у Греції свого давнього союзника і противника санкцій Алексіса Ціпраса.

"Хоча малоймовірно, що прем'єр-міністр Греції, який так сильно залежить від економічної допомоги ЄС, скористається своїм правом вето під час розгляду питання про продовження санкцій. Але тріщина в єдності ЄС розширюється. Країни Балтії і Польща наполягають на продовженні дії санкцій, в той час як Угорщина і Італія затягують час, а решта країн вагаються", - йдеться в статті.

Сьогодні у Сенаті Франції також єдності не буде. Вчора, у вівторок 7 червня, голова Групи дружби "Україна-Франція" Ерве Море запропонував відхилити текст проросійської резолюції ще до голосування. Він наполягав, що підтримка документу дасть Москві сигнал, що вона може безкарно дестабілізувати цілі регіони на території Європи.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.

Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.