UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саудівський кронпринц знав про вбивство журналіста WPost - Європарламент

ЄС може ввести ембарго на поставки зброї до Саудівської Аравії.

Після вбивства журналіста Джамаля Хашоггі Європейський парламент закликав країни ЄС ввести ембарго на поставки зброї до Саудівської Аравії. У резолюції, ухваленій у четвер, депутати Європарламенту рішуче засуджують тортури і вбивство Хашоггі в Туреччині. Вони також закликають до неупередженого міжнародного розслідування його смерті, щоб з'ясувати, що фактично сталося в саудівському консульстві в Стамбулі 2 жовтня, і щоб відповідальні постали перед судом, розповіли Європарламенті.

У тексті резолюції наголошується, що вбивство навряд чи відбулося без відома або контролю наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммада бін Салмана.

Після жорстокого вбивства резолюція повторює попередній заклик Європарламенту до всіх урядів ЄС для досягнення спільної позиції щодо введення ембарго на поставки зброї до Саудівської Аравії в масштабах всього ЄС. Подібна вимога була висунута Палатою 4 жовтня, враховуючи роль королівства в жорстокій громадянській війні в Ємені.

Депутати Європарламенту також звернулися до глави дипломатії ЄС Федерики Могеріні і до держав-членів, щоб вони були готові запровадити цілеспрямовані санкції, включаючи заборони на візи і заморожування активів проти жителів Саудівської Аравії, як тільки факти будуть встановлені.

Парламент, нарешті, закликає країни-члени взяти на себе ініціативу на наступному засіданні Ради ООН з прав людини в Женеві 5 листопада, щоб підняти питання про членство в Раді для держав, де права людини залишаються під сумнівом – серед таких країн і Саудівська Аравія.

Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів про розлучення. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі залишив консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.

19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.

Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.

За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.