UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саудівська Аравія зібралася відгородитися від Катару каналом

Будівництво може бути розпочато в 2019 році, вартість проекту оцінюється приблизно в $ 476 млн.

Саудівська Аравія планує вирити канал вздовж кордону з Катаром, тим самим перетворивши його на острів, повідомляє Кommersant.ru з посиланням на газету Sabq.

У разі затвердження владою, проект буде реалізований Саудівським інвестиційним союзом, що складається з дев'яти компаній. Ширина каналу складе 200 м, глибина - 15-20 м, довжина - 60 км, що дозволить йому приймати всі види морських суден.

Видання зазначає, що створення такого каналу буде сприяти розвитку туризму та внутрішньорегіональної торгівлі. Він буде належати лише Саудівській Аравії, так як він буде виритий на території королівства на відстані одного кілометра від офіційної лінії кордону з Катаром.

При цьому ділянка суші на кордоні з Катаром буде служити в якості військової зони для захисту королівства.

У крайніх точках каналу планується спорудження курортів з готелями, приватними пляжами і причалами для яхт. Таким чином, Саудівська Аравія зможе зв'язати за допомогою нового морського шляху портове місто королівства Сальва і район Гура аль-Адід. Також в регіоні створена вільна торговельна зона.

Наголошується, що будівництво може бути розпочато у 2019 році. Вартість проекту оцінюється приблизно в $ 476 млн.

Раніше влада Катару звернулися зі скаргою у Всесвітню торговельну організацію (СОТ), в якій вказують на неправомірність економічного бойкоту своєї країни з боку Саудівської Аравії, Бахрейну, Єгипту та ОАЕ.

Нагадаємо, 5 червня 2017 року Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет, Бахрейн, Лівія, Ємен і Мальдівські острови оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувативши його в підтримці тероризму. Країни перекрили кордони, а також виключили Катар з військової коаліції, яка веде війну в Ємені.

Також арабська четвірка передала Катару список з 13 вимог, включаючи обмеження зв'язків з Іраном і закриття телеканалу Al Jazeera. Вони назвали виконання цих вимог неодмінною умовою нормалізації відносин з Дохою. У Катарі ці вимоги виконувати відмовилися.

Більше про кризу в Перській затоці читайте в статті Віталія Федянина "Катарський горішок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".