Саудівська Аравія засуджує вторгнення Туреччини до Сирії й операцію "Джерело миру", спрямовану проти сирійських курдів, і закликає міжнародне співтовариство "забезпечити припинення агресії", повідомив міністр закордонних справ Королівства Адель аль-Джубейр.
"Ми засуджуємо турецьке вторгнення, турецьку агресію проти Сирії. Вчора була зустріч міністрів закордонних справ Ліги арабських держав, які прийняли заяву, що засуджує атаки і закликали Туреччину вивести війська з Сирії. І також закликали міжнародне співтовариство взяти відповідати і забезпечити припинення агресії", - заявив голова МЗС Саудівської Аравії у неділю, 13 жовтня.
При цьому Адель аль-Джубейр відмовився давати оцінку діям США, зокрема, виведенню з прикордонних регіонів Сирії американських військовослужбовців, які були стримуючим фактором для Туреччини.
"Я думаю, що США все ще працюють зі своїми союзниками на півночі Сирії. І США повинні самі визначати свою політику. Було б самовпевнено з мого боку говорити, що той чи інший підхід правильний чи ні. Ми ведемо тісні консультації зі своїми пантерами у Вашингтоні, також як і з тими силами, які ми підтримуємо в Сирії, і шукаємо найкращий спосіб вирішити ситуацію", - сказав міністр.
Він також відмовився коментувати заяви керівництва Сирійського Курдистану, яке назвало захист союзників у боротьбі проти бойовиків "Ісламського держави", "моральним зобов'язанням" Сполучених Штатів.
Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про початок військової операції "Джерело миру" на північному сході Сирії. Турецьке керівництво планує створити в регіоні буферну "зону безпеки" і переселити туди, очевидно, після вигнання курдів близько 2 млн сирійських біженців.
Євросоюз, НАТО і Ліга рабських держав засудили Туреччини і закликав Анкару припинити операцію в Сирії.
Президент США Дональд Трамп публічно закликав Ердогана відмовитися від операції проти сирійської курдів і погрожував Туреччині санкціями, віддавши при цьому наказ про виведення американських військовослужбовців з прикордонного регіону. Рада Безпеки ООН не змогла узгодити резолюцію у зв'язку з вторгненням Туреччини в Сирію.
Туреччина анонсувала нову військову операцію проти курдських загонів на півночі Сирії ще в серпні. Ця операція стала третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" і "Оливкова гілка".
У грудні минулого року Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ із Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти терористичного угруповання "Ісламська держава". Вже у січні армія Туреччини завдала артилерійських ударів по районах на півночі Сирії, які знаходяться під контролем курдських Загонів народної самооборони YPG.
Опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент діяв у тісному контакті із СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робітничої партії Курдистану".
Детальніше про наслідки турецької операції читайте у матеріалі Миколи Замікули "Ердоган знайшов "Джерело миру"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".