Саудівська Аравія може визнати атаку дронів на нафтові об'єкти державної компанії Saudi Aramco актом війни, якщо буде доведена причетність до неї Ірану, заявив в інтерв'ю CNN міністр закордонних справ Адель аль-Джубейр.
"Ми поклали провину на Іран, оскільки запущені по Саудівській Аравії безпілотники та ракети були іранського виробництва. Але здійснення атаки з вашої [Ірану] території, якщо справа дійсно є саме такою, ставить нас в іншу позицію. Це [напад] буде розцінено як акт війни", - пояснив аль-Джубейр.
Раніше міністр повідомив журналістам, що Ер-Ріяд чекає на результати розслідування нападу, і запропонував міжнародному співтовариству долучитися до нього.
У коментарі Sky News аль-Джубейр заявляв, що Саудівська Аравія готова зробити все можливе для захисту від загроз, що йдуть з Ірану. Водночас Ер-Ріяд готовий зробити все можливе для запобігання військовому конфлікту, пише LB.ua.
Нагадаємо, на світанку 14 вересня споряджені вибухівкою бойові дрони атакували найбільший нафтопереробний завод компанії Saudi Aramco в Абкайку та нафтове родовище в Хурайсіе. Відповідальність за атаку взяли на себе єменські бойовики-хусити.
Після атаки добове виробництво нафти-сирцю у Саудівській Аравії скоротилося майже вдвічі – на 5,7 млн барелів на добу. Це 5% світових поставок нафти. Загалом на Саудівську Аравію припадає 10% усього світового нафтовидобутку, при цьому через НПЗ в Абкайку проходить 7% світових поставок нафти.
США та Саудівська Аравія поклали відповідальність за атаки на Іран, який підтримує хуситів. Міністерство фінансів Сполучених Штатів включило до санкційних списків 16 іранських компаній, дев'ять фізичних осіб і шість нафтових танкерів.
Докладніше про атаки дронів на ключові об'єкти нафтової індустрії Саудівської Аравії читайте в статті Миколи Замікули "Атака дронів і примарні погрози" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".