UA / RU
Підтримати ZN.ua

Санкції проти РФ за змову з талібами і втручання у вибори не потрапили до оборонного бюджету США – ЗМІ

Не пройшла Сенат і правка щодо санкцій проти Туреччини за купівлю російський ракетних комплексів С-400.

Санкції проти Росії через можливу змову з талібами в Афганістані та втручання в американські вибори не потрапили до оборонного бюджету США на 2021 рік, повідомляє російська газета «РБК» із посиланням на джерело в Конгресі. Йдеться про поправки члена Комітету Сенату з іноземних справ  Роберта Менендеса, сенаторів Марка Рубіо та Кріса ван Голлена.

Поправка демократа Менендеса пропонує запровадити персональні санкції проти президента Росії Володимира Путіна, міністра оборони Сергія Шойгу та інших російських високопосадовців, якщо змову РФ з талібами буде доведено.

Нагадаємо, наприкінці червня авторитетне американське видання The New York Times із посиланням на джерела в розвідтоваристві повідомило, що Росія таємно пропонувала «Талібану» винагороду за вбивства військовослужбовців США та інших країн коаліції в Афганістані.

На користь версії про відсутність поправки говорить і повідомленні пресслужби демократа, опубліковане за підсумками голосування за військовий бюджет Пентагону на 2021 рік.

У ньому поправка Менендеса не згадується взагалі, а Афганістан згадується лише один раз – у пропозиції щодо «забезпечення контролю Конгресу за переговорами США з представниками талібів і всеосяжним мирним процесом» в країні.

Поправка республіканця Рубіо і демократа ван Голлена стосується санкцій проти Росії за втручання в американські вибори.

Якщо б поправку підтримали, у військовий бюджет США були б включені заходи, передбачені законопроєктом «Про заборону іноземного втручання в американські вибори» (DETER Act). Зокрема, в разі доведеного втручання Кремля, під заборону потрапили б інвестиції в енергетичний сектор РФ і купівля російського держборгу.

Але в пресрелізах обох сенаторів за підсумками голосування поправки, що містять DETER, відсутні.

Сенат також не підтримав поправку Менендеса і республіканця Джеймса Ріша щодо санкції проти Туреччини за купівлю російських зенітних систем С-400. Підставою мав стати розділ 231 закону «Протидія супротивникам Америки шляхом введення санкцій» (CAATSA).

У пресрелізах обох сенаторів щодо прийняття оборонного бюджету відсутня згадка про затвердження запропонованої ними правки.

Нагадаємо, 22 липня Палата представників Конгресу ухвалила проєкт оборонного бюджету США на суму 740,5 млрд доларів. У бюджеті пропонується посилити чинні санкції проти російських газопроводів «Північний потік– 2» і «Турецький потік».

У проєкт бюджету закладено 3,6 млрд доларів на створення фонду для боротьби з Китаєм в Індо-Тихоокеанському регіоні та 3,8 млрд – на програму «Європейська ініціатива стримування», спрямовану на стримування РФ. Своєю чергою Україна в наступному фінансовому році може отримати $250 млн військової допомоги США.

Ще 1 млрд доларів витратять на допомогу Пентагону у забезпеченні готовності до пандемії в умовах коронавірусної кризи.

Оборонний бюджет також містить заборону на скорочення чисельності американських військових в Німеччині й Афганістані та обмежує використання коштів військового бюджету на будівництво стіни на кордоні з Мексикою.

Схвалений Сенатом бюджет має підписати президент США Дональд Трамп.