Оборонна промисловість Росії втратила мільярди доларів на зірваних угодах після набрання чинності закону "Про протидію супротивникам США за допомогою санкцій", пише Reuters, посилаючись на інформацію Державного департаменту США.
"Сьогодні ми поінформували Конгрес про те, що цей закон та його виконання наносять шкоду оборонним операціям. (...) З моменту його вступу в силу, за нашими підрахунками, іноземні уряди відмовилися від запланованих або вже оголошених закупівель на кілька мільярдів доларів", – сказала офіційний представник Держдепу Хізер Нойерт.
"З урахуванням довгих часових проміжків, зазвичай пов'язаних з великими оборонними угодами, результати цих зусиль тільки починають проявлятися. З цієї точки зору, якщо закон працює, санкції проти конкретних організацій або осіб вводити не потрібно, тому що закон, по суті, працює як стримуючий засіб", – зазначила вона.
Нойерт підкреслила, що подальші деталі містяться в секретній доповіді, який відомство передало в Конгрес.
Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів США оприлюднило незасекречену частину "кремлівської доповіді", яку пізно ввечері представили Конгресу Сполучених Штатів. У список потрапили 210 осіб, наближених до Володимира Путіна, зокрема, 114 російських політиків і 96 олігархів.
У Росії публікацію "Кремлівського звіту" США назвали спробою вплинути на майбутні президентські вибори в РФ.