UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розвідка США: «Немає підстав сумніватися у словах Путіна, що ядерна зброя вже в Білорусі»

Яку частину ядерного арсеналу Путін хоче перекинути в Білорусь, сказати не можна.

Минулого місяця президент РФ Владімір Путін заявив, що «перші ядерні боєголовки вже доставили в Білорусь» для «стримування». Високопосадовці Розвідувального управління Міноборони США (DIA) заявили напередодні, що «не мають підстав сумніватися» у заяві Путіна, передає CNN.

За даними Федерації американських вчених, Росія має близько 4477 розгорнутих і резервних ядерних боєголовок, включаючи близько 1900 одиниць тактичної ядерної зброї. Зараз незрозуміло, яку частину цього арсеналу Путін збирається перемістити, а офіційні особи США та Заходу публічно не підтвердили, що будь-яка зброя була передана Білорусі.

Але високопоставлені чиновники DIA сказали невеликій групі репортерів, що аналітикам «немає підстав сумніватися» у твердженнях Путіна, а також немає підстав сумніватися, «що вони досягли певного успіху» у передачі зброї.

Чиновники не стали розкривати, чому вони так вважають. Вони визнали, що розвідувальній спільноті США важко відстежити цю зброю навіть за допомогою супутникових знімків.

Читайте також: Байден не бачить реальних перспектив використання Росією ядерної зброї

Своєю чергою білоруський диктатор Аляксандр Лукашенка заявив минулого місяця, що в умовах агресії він «без вагань» використає російську тактичну ядерну зброю, розміщену на білоруській землі. Однак високопоставлені чиновники DIA не вірять, що Лукашенко матиме контроль над арсеналом. За словами офіційних осіб, він, швидше за все, буде повністю контролюватися Росією.

За словами представників DIA, вони також не вірять, що переміщення зброї до Білорусі змінить глобальний ядерний ландшафт або збільшить ризик ядерного інциденту, оскільки вони зберігатимуться на складах, а не на передовому розгортанні, і контролюватимуться російськими силами.

Читайте також: Ядерна напруженість в Україні зростає з появою у Європі «Ядерного нюхача» – Bloomberg

Представник Державного департаменту Метью Міллер також сказав, що США «не бачать жодних підстав для коригування нашої власної ядерної позиції, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю».

Хоча офіційні особи США висловлювали стурбованість риторикою Путіна щодо цього виду зброї, вони також неодноразово називали перебільшеним ризик використання її Росією. Як заявляла директорка Національної розвідки США Авріл Хейнс, Росія, яка постійно погрожує застосуванням ядерної зброї, навряд чи її застосує.