UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розробник таблеток від COVID-19 подав заявку на екстрене використання препарату

Молнупіравір отримав схвальні відгуки фахівців FDA і ВООЗ.

Фармацевтична компанія Merck звернулася до Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США з проханням дозволити масове виробництво таблеток для лікування COVID-19, пише AP.

Противірусний препарат Молнупіравір добре показав себе під час клінічних випробувань і отримав схвальні відгуки фахівців FDA і ВООЗ. Препарат перешкоджає розмноженню вірусу в організмі людини, допомагаючи не захворіти.

Компанія подала документи на екстрене використання Молнупіравіра для дорослих з легким і середнім перебігом захворювання і ризиком його переходу у важку форму. За аналогічним механізмом були схвалені і чинні антиковідні вакцини.

Очікується, що таблетки від ковіду допоможуть боротися з пандемією в країнах з низьким рівнем вакцинації. У компанії вважають, що їх розробка не замінить основний спосіб профілактики захворювання – вакцинацію, але допоможе в стримуванні COVID-19.

«Набагато краще запобігти зараженню, ніж лікувати інфекцію», - зазначив головний санітарний лікар США Ентоні Фаучі. На ухвалення рішення FDA може знадобитися кілька тижнів, фахівці вивчать дані про безпечність та ефективність препарату.

Спочатку Молнупіравір розроблявся як ліки від грипу. З початком пандемії розробкою зацікавилися в Merck, дослідження оперативно перевели на «коронавірусні рейки».

Ціна препарату станом на сьогодні – $700 за курс. Уряд США погодився закупити Молнупіравір для лікування 1,7 млн осіб за умови схвалення FDA.

Розробкою таблеток від ковіду також займають компанії Pfizer і Roche. А компанія AstraZeneca, просить FDA схвалити її препарат з антитілами тривалої дії для пацієнтів з ослабленим імунітетом і «неадекватною» реакцією імунної системи на щеплення.

Читайте також: В ООН заявили про амбітний план вакцинувати 40% населення планети до кінця 2021 року

Пандемія коронавірусу стимулювала людство до пошуків нових видів вакцин і препаратів. Нещодавно в Індії розробили ДНК-вакцину, яка ефективно захищає від зараження без уколів і заморожування. Чим ще цікава нова вакцина, читайте у статті Оксани Півень «Вчені розробили принципово новий тип вакцин від COVID-19» для читачів ZN.UA.