UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розмовляли перший раунд матюками — Лукашенка розповів про переговори з Прігожиним

За його словами, Путін зранку ухвалив рішення «мочити всіх».

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка стверджує, що до ранку суботи, 24 червня, не надавав значення подіям у Ростові-на-Дону, посилаючись на війну, а стурбувався ситуацією лише після особистої розмови з президентом РФ Владіміром Путіном.

«Задав (Путіну, – ред.) кілька питань, у тому числі й про протидію цьому, і зрозумів, що ситуація складна. Не конкретизуватиму цю частину розмови... Найнебезпечніше, як я зрозумів, – це не в тому, яка вона була, ситуація, а як вона могла розвиватися та її наслідки. Це було найнебезпечніше. Я також зрозумів: ухвалено жорстке рішення – мочити», – розповів Лукашенка.

Він додав, що запропонував Путіну не поспішати з жорстким рішенням, але президент РФ сказав, що Прігожин не бере слухавки і ні з ким не хоче розмовляти.

Після тривалої розмови та похвали Лукашенкай ситуації на фронті («Пам'ятаю його слова: "Ти знаєш, а на фронті, як не дивно, краще, ніж будь-коли було". Я кажу: "Ось бачиш, не все так сумно"») Путін погодився почекати на можливу розмову Лукашенки з Прігожиним.

Налагодженням каналу зв'язку займалися заступник Шойгу генерал Юнус-Бек і директор ФСБ Алєксандр Бортніков, які «встановили до середини дня цілих три канали, якими ми можемо розмовляти з Ростовом».

«Об 11:00 він миттєво зняв слухавку. … Розмова – ейфорія. Євгєній – повна ейфорія. Розмовляли перший раунд хвилин 30 матюками. Винятково. Матюків було в 10 разів більше, ніж нормальної лексики. Він, звичайно, вибачився і почав мені матюками розповідати», – розповів Лукашенка.

Читайте також: Утримання ПВК «Вагнер» повністю забезпечувала держава — Путін

Лукашенка зазначив, що думав, «з чого зайти до нього, щоби розпочати переговори» з Прігожиним. На його думку, на Прігожина «дуже впливали» «хлопці з фронту»: «Так, він такий, знаєте, героїчний хлопець, але на нього чинили тиск і вплив ті, хто керував штурмовими загонами і бачив ці смерті. І ось у цій ситуації, вискочивши звідти до Ростова, в такому напівшаленому стані я з ним веду цей діалог… Я кажу: "Женя, ніхто тобі ні Шойгу, ні Герасымова не віддасть, особливо в цій ситуації. Ти ж знаєш Путіна не менше, ніж я. По-друге, він з тобою не те що зустрічатися – телефоном розмовляти не буде через цю обстановку".

Лукашенка стверджує, що Прігожина довелося переконувати довго, говорячи про захист Москви, але він не здавався: «Підемо на Москву, нам потрібна справедливість. Ми воювали, чесно воювали. Ви ж, Аляксандре Григоровичу, знаєте, як ми воювали».

Коли саме стався перелом у рішенні Прігожина, Лукашенко не повідомив, але додав, що ватажок ПВК перебуває в Білорусі під гарантіями безпеки.

Читайте також: Якщо звалиться Росія, ми всі загинемо — Лукашенка

Нагадаємо, після одноденного путчу вагнерівців у Росії їх очільник Євгєній Прігожин пообіцяв відправитися до Білорусі, де для найманців вже почали будувати спеціальні табори. Сьогодні вранці літак очільника ПВК «Вагнер» Євгєнія Прігожина приземлився на військовому аеродромі Мачулищі у Білорусі. Також СК РФ заявив про закриття кримінальної справи проти Прігожина. 

Президент РФ Владімір Путін, коментуючи події, заявив, що «російські військові практично зупинили громадянську війну».

Раптово розпочавшись, заколот Прігожина, на розчарування українців, так само раптово й завершився. То що ж це було? Що може означати путч "вагнерівців" для Путіна, Росії та, головне, для України, – у статті Володимира Кравченка "Чому Прігожин не дійшов до Москви".