UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російському опозиціонеру Навальному з подачі Жириновського загрожує нова кримінальна справа

Приводом для свіжих звинувачень на адресу Навального стала застосована ним схема збору пожертвувань. Прокуратура звинуватила опозиціонера у фінансуванні з-за кордону.

Генеральна прокуратура 3 - відповідні матеріали направлено до слідчих органів для порушення кримінальної справи.

"Під час перевірки, проведеної за зверненням депутата Держдуми, керівника фракції ЛДПР Володимира Жириновського, частина доводів його підтвердилася, зокрема, про іноземне фінансування виборчої кампанії Олексія Навального", - повідомив офіційний представник Генпрокуратури РФ.

Приводом для свіжих звинувачень на адресу Навального стала застосована ним схема збору пожертв, яка розлютила не тільки Жириновського, але також "Єдину Росію", Кремль, Центрвиборчком і навіть Сергія Мавроді.

Механізм, який використовує Навальний, називається "Кредит довіри" - його передвиборчий штаб кандидата розробив після консультацій з юристами. Суть така: приватна особа, яка внесла максимально дозволене законом пожертвування в розмірі мільйона рублів (близько 245 тис. гривень - ред.), відкриває інтернет-гаманець у системі "Яндекс.Деньги", куди охочі надсилають кошти, щоб компенсувати їй пожертвування.

Прокуратура, однак, вирішила, що така схема порушує закон. "Встановлено, що через електронну платіжну систему Яндекс-деньги понад 300 іноземних юридичних і фізичних осіб, а також анонімних жертводавців з 46 країн світу (у т.ч. США, Фінляндії, Великобританії, Швейцарії, Канади) з 347 айпі-адрес направили в електронні гаманці О. Навального і членів його передвиборного штабу М.М. Ляскіна, К.С. Янкаускаса і В.Л. Ашуркова гроші на виборчу кампанію кандидата у мери Москви О. Навального", - йдеться в офіційному повідомленні Генпрокуратури.

При цьому федеральний закон і закон Москви забороняють вносити пожертвування у виборчі фонди іноземними державами та іноземними організаціями, громадянами, анонімними жертводавцями.

Про звернення Жириновського до правоохоронців з проханням перевірити джерела фінансування кампанії Навального стало відомо на початку місяця. "Гроші надходять через Яндекс по 10 - 15 тисяч рублів кожні 10 секунд... Що, люди побігли в банки і беруть участь у цій системі?" - дивувався депутат. Він висловлював припущення про те, що фінансування Навальний може отримувати з-за кордону, причому не від рядових громадян: "Коли треба зобразити, що нібито пожертви від громадян або юридичних осіб, то велика сума розбивається на дрібні, кладеться на такі, у даному випадку безіменні гаманці... Ми не можемо розібратися, хто переказує гроші - Вашингтон чи Чукотка".

Нагадаємо, 17 липня Мосміськвиборчком зареєстрував Олексія Навального, висуванця партії РПР-Парнас, кандидатом на виборах мера російської столиці.

А 18 липня Ленінський районний суд Кірова визнав Навального і колишнього директора "Вятської лісової компанії" Петра Офіцерова винними у розкраданні майна підприємства "Кіровліс" на суму понад півмільйона доларів. Навального суд засудив до 5 років позбавлення волі, Офіцерова - до чотирьох. Обидва фігуранти справи повинні будуть виплатити штраф у розмірі 500 тисяч рублів. Засуджені були поміщені під варту у залі суду і відправлені до СІЗО.

Вирок Навальному викликав масові акції протесту у Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Казані, Пензі, Красноярську та інших містах.

Потім у справі стався несподіваний поворот - прокуратура оскаржила це рішення і клопотала про зміну запобіжного заходу на підписку про невиїзд до набуття чинності вироку. Вранці 19 липня суд постановив задовольнити скаргу прокуратури і Навальний був звільнений з ізолятора. !zn

Читайте також:

Путіна здивував жорсткий вирок опозиціонеру Навальному

Навальний повернувся у Москву і оголосив, що йде на вибори мера

Для помилування Навальний повинен визнати свою провину, - прес-секретар Путіна