UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російського хакера у США засудили до дев'яти років в'язниці

Він разом зі спільниками викрав близько $ 50 млн шляхом несанкціонованого доступу до банківських рахунків.

Суд американського міста Лас-Вегас, штат Невада, засудив 30-річного громадянина Росії Олександра Костюкова до 9 років тюремного ув'язнення і виплати штрафу за шахрайство в інтернеті. Про це повідомило агентство Associated Press у середу, 9 грудня.

Раніше росіянин визнав себе винним у шахрайстві і розкраданні особистих даних у змові з іншими хакерами. Американська влада вважає, що Костюков був пов'язаний з інтернет-сайтом Carder.su, з допомогою якого кіберзлочинці продавали вкрадену інформацію про банківські карти.

За даними влади США, шляхом несанкціонованого доступу до банківських рахунків зловмисники викрали близько $ 50 млн. В цілому по цій справі було затримано 56 осіб, 33 з них було засуджено. Костюкова затримали в Майамі, штат Флорида. Він також був відомий в інтернеті під псевдонімами Temp і KLBS.

Про те, що Костюков є громадянином Росії, сказав його адвокат Тодд Левенталь. Він зазначив, що його підзахисного засудили до терміну, який більш ніж у два рази менше, ніж у іншого обвинуваченого у справі, який отримав 20 років.

Про те, що Костюков є громадянином Росії, сказав його адвокат Тодд Левенталь. Він зазначив, що його підзахисного засудили до терміну, який більш ніж у два рази менше, ніж у іншого обвинуваченого у справі, отримав 20 років.

Докладніше на РБК:
//www.rbc.ru/rbcfreenews/566903309a79477e04e4e6f1

Росіянин буде відбувати термін у федеральній в'язниці. Після звільнення він перебуватиме під наглядом влади протягом трьох років.

У США триває суд над росіянином Володимиром Дрінкманом, який звинувачується в одному з найбільших в історії країни зломі. Завдані збитки оцінюються у $ 300 млн. Дрінкман вже визнав свою провину, вирок йому винесуть 15 січня.

Раніше влада США розкрили інсайдерську схему, в якій брали участь хакери з України, крали корпоративні повідомлення і продавали інформацію. Всього виявлено дев'ять учасників групи.

Хакери, імовірно перебувають в Україні і, можливо, в РФ, зламали сервери стрічок розкриття PRNewswire Association LLC, Marketwired і Business Wire (підрозділ мільярдера Уоррена Баффета Berkshire).

Їхні співучасники, які перебувають у США, використовували отриману інформацію в операціях з акціями десятків компаній, включаючи Boeing, Hewlett-Packard, Caterpillar, Oracle. За даними слідства, учасники схеми заробили понад $ 30 млн.