UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський парламент затвердив пакет "антитерористичних" законів

Затверджені зміни не лише посилюють відповідальність за тероризм, але й відкривають широкі можливості з обмеження в РФ прав на свободу слова та таємницю листування.

Держдума РФ затвердила "антитерористичний пакет" законопроектів, внесених на розгляд російського парламенту Іриною Яровою. Затверджений документ передбачає введення ряду жорстких норм з метою "боротьби з тероризмом".

Як повідомляє "Дождь", прийняті поправки збільшують терміни обмеження волі за кількома статтями, знижують вік притягнення до відповідальності за тероризм з 16 до 14 років, а також посилюють відповідальність за "заклики до терористичної діяльності і виправдання тероризму", зокрема – в інтернеті.

Крім цього, до кримінального кодексу РФ вводиться стаття "Неповідомлення про злочин", санкція якої передбачає позбавлення волі на термін до 12 місяців.

Прийнятий документ, крім того, зобов'язує операторів мобільного зв'язку зберігати дані клієнтів (включаючи дзвінки, переписку й файли, що пересилаються) протягом 6 місяців, наказуючи передавати їх правоохоронцям на першу вимогу.

Читайте також: Соціал-демократи атакують Меркель за її жорстку позицію щодо Росії – FT

Слід зазначити, що 23 червня Комітет Держдуми з безпеки і протидії корупції виключив з пакету "антитерористичних" законопроектів норми, що передбачають позбавлення громадянства РФ засуджених за статтею "тероризм" та тимчасову заборону на виїзд з країни для росіян, засуджених за тероризм і екстремізм.

Як повідомлялося раніше, у березні глава МЗС України Павло Клімкін закликав ООН звернути увагу на ситуацію з правами людини в Росії. Клімкін наголосив, що для нинішнього режиму в Росії стало нормальним згортання простору для громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та опозиції, а також безпрецедентне зростання агресивного екстремізму, агресивного націоналізму, неонацизму та ксенофобських проявів.

У доповіді Amnesty International за 2015 рік говориться, що в цілому в Росії сильно погіршилася ситуація з правами людини.