Пасажирський авіалайнер "Боїнг" авіакомпанії Nordwind, який з невідомими цілями виконував рейс Москва-Каракас, відправився у зворотний шлях до російської столиці, свідчать дані сервісу Flightradar; літак вилетів з аеропорту Каракаса близько 17 години за місцевим часом, а його прибуття у московський аеропорт Внуково очікується о 4:29 ранку за московським часом, передає "Радіо Свобода".
Чинна влада Венесуели заперечувалаіснування цього літака, а прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Москва не в курсі про те, що російський літак знаходиться у Венесуелі.
При цьому сама авіакомпанія Nordwind підтвердила російській "Новій газеті" виконання рейсу до Каракасу і те, що на борту літака не було пасажирів.
У свою чергу, джерело інформаційного агентства Bloomberg підтвердило відвантаження 20 тонн золота Центробанком Венесуели. Відвантажене золото становить приблизно одну п'яту частину всього золотого запасу країни, куди конкретно його відправили - невідомо.
Нагадаємо, 29 січня ЗМІ повідомили, що з московського аеропорту Внуково до столиці Венесуели Каракасу відправився пасажирський авіалайнер "Боїнг 777". Авіалайнер здійснює свій рейс без пасажирів на борту, зате відразу з двома екіпажами - основним та підмінним. Така практика свідчить про те, що відпочинок в аеропорту прибуття не планується. У Міністерстві закордонних справ Росії не заявляли про будь-які плани вивезти з Венесуели кілька сотень (пасажиромісткість "Боїнга" становить кілька сотень людей) російських громадян.
Прихильники тимчасового президента Венесуели Хуана Гуайдо запідозрили, що на цьому літаку уряд Ніколаса Мадуро планує вивезти з країни п'яту частину золотого запасу держави - не менше 20 тонн золота.
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.
У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.
20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.
Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.
Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".