UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські ВПС і ВМФ не зможуть на рівних боротися з американцями - ЗМІ

У разі прямого зіткнення авіація і флот Росії зазнають від дій США величезних втрат, тому швидше за все, РФ вдарить по американцях крилатими ракетами.

Російський флот і бойова авіація недостатньо сильні для битв з американськими військовими і в разі прямих бойових зіткнень війська РФ зазнають від дій США великих, і явно неприйнятних для РФ втрат; тому у разі попадання - випадкового чи навмисного - ракет США з розташованим в Сирії позицій російських військових Москва, швидше за все, застосує альтернативні варіанти удару, пише The Drive.

Видання зазначає, що більшість прогнозів про реакцію РФ на можливий удар США по російських позицій у Сирії зводиться до використання Росією крилатих ракет Х-101, Х-32 або "Калібрів", які вражали б американські кораблі в Середземному морі.

При цьому відзначається, що президент Сирії Башар Асад не є настільки цінним союзником Росії, щоб через нього ризикувати конфліктом із США.

"Це миттєво зробить море полем битви, що не є привабливою реальністю для ВМФ Росії. Загальні наслідки такого кроку були б дуже серйозними", - сказано в статті.

Але й атака американського флоту, на думку видання, не є основним варіантом відповіді Москви. У разі, якщо США зачепить позиції російських військових, то у відповідь Росія, що більш імовірно, атакує позиції супротивників Асада на сході Сирії, підтримуваних США.

"Особливо привабливою метою буде військова база, розташована недалеко від міста Ет-Танф поблизу зв'язки йорданській, іракської і сирійської кордонів", - йдеться в матеріалі The Drive.

Крім Ет-Танфа, де розташовані військові США, пише The Drive, Росія може атакувати аналогічні позиції на півночі - місто Ер-Ракка, і північному сході країни - місто Дейр-ез-Зор.

Видання додає, що ймовірне відправлення авіації для виконання бойових завдань загрожує великими втратами російських тактичних літаків від дій американських винищувачів, зокрема, від F-22 Raptor.

"Швидше за все, Кремль звернеться до крилатих ракет морського і повітряного базування", - сказано в статті.

Тим часом моніторинговий портал Image Satellite Internacional повідомив про вихід російських бойових кораблів з порту Тартус у Сирії. Згідно з супутниковим знімком, датованим 11 квітня, в порту залишився один російський підводний човен. Раніше у доках стояли сім кораблів, два противодиверсійних катери і два підводні човни.

Нагадаємо, Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей готова приєднатися до військових дій проти режиму президента Башара Асада в Сирії, не піклуючись про отримання попереднього схвалення парламенту. Мей віддала наказ направити британські підводні човни на відстань ракетного удару по Сирії.

7 квітня внаслідок хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули близько 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів. Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила використання хімзброї військами Асада: у більш ніж 500 постраждалих виявили симптоми

Росія заблокувала запропонований США проект резолюції Радбезу ООН про негайний гуманітарний доступ до району ураження. Однак, постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі повідомила, що Вашингтон прийме відповідні заходи у зв'язку із хімічною атакою в Думі незалежно від рішення Ради Безпеки ООН.

Потім речник МЗС Росії Марія Захарова відреагувала на попередження президента США Дональда Трампа про ракетний удар по Сирії. Вона заявила про те, що американські ракети знищать всі докази застосування хімічної зброї.

Пізніше голова Пентагону Джеймс Меттіс заявив, що очолюване ним відомство повністю готове до військового сценарію в Сирії. У відповідь Росія привела в готовність війська протиповітряної оборони та розвідки, і ударні сили ЗС.

Детальніше про перебіг конфронтації навколо Сирії, яка виникла в результаті хімічної атаки ВПС Асада по місту Дума в передмістях Дамаска, читайте в матеріалі ZN.UA "Хімічна атака в Сирії: хроніка подій".