UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські суперракети "Кинджал" буде складно запустити в серійне виробництво – експерт

Дорожнеча технології в умовах скорочення бюджету ставить під загрозу їх серійний випуск.

Російський високоточний гіперзвуковий авіаційно-ракетний комплекс "Кинджал" може не потрапити у серійне виробництво і залишитися лише на рівні кількох зразків, пише у своїй статті для DT.UA головний редактор журналу Ukrainian Defense Review ІКК Defense Express Антон Міхненко.

Розповідаючи про комплекс у посланні до Федеральних зборів 1 березня, президент Росії Володимир Путін заявив про те, що з грудня 2017 року він поставлений на дослідно-бойове чергування в Південному військовому окрузі.

"Про те, на якій стадії створення дійсно знаходиться цей проект, сказати важко. Однак легко здогадатися, що якщо мова йде про дослідне чергування, отже, вже проведено низку пусків, проте попереду ще багато роботи з доведення комплексу до потрібної кондиції. "Кинджал", за словами Путіна, літає зі швидкістю 10 М (Мах (М) - відношення локальної швидкості потоку до місцевої швидкості звуку, в повітрі швидкість в 1 Мах дорівнює 1225,044 км/год)", - зазначає експерт.

Однак чим вища швидкість зброї такого типу, тим у кілька разів дорожча її собівартість.

"Навіть якщо російській промисловості вдалося отримати заявлену швидкість (а цього не варто виключати), а також забезпечити її маневреність та керованість, то проблема з тим, щоб запустити проект у серію і, врешті-решт, закупити для потреб ВКС РФ. Її ціна для МО буде досить істотна. В умовах скорочення бюджету "Кинджал" може залишитися лише на рівні декількох зразків", - резюмує автор.

Наразі максимальна відома швидкість, якої вдалося досягти американцям і австралійцям для такого типу апаратів, становить 11 М. Поки що найшвидшу в РФ ракету корабельного базування "Циркон", з якої планувалося робити ракети повітряного базування, вдалося розігнати до швидкості 8 М.

Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена та пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні в кого іншого такої зброї поки що немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці придумають щось нове".

Детальніше про нову зброю президента Росії читайте в матеріалі Антона Міхненка ""Диво-зброя" Путіна, або Кругообіг історії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".