UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські чиновники почали цитувати інтернет-тролів Кермля – Wyborcza

Стає дедалі важче зрозуміти, хто кому насправді замилює очі вигадками в Росії.

Секретар РНБО Росії Микола Патрушев цього тижня заявив, що США нібито хотіли б, щоб Росії і зовсім не існувало. За його словами, американцям нібито заздрісно з того, що саме росіяни володіють такою великою кількістю природних багатств.

"Ви, мабуть, пам'ятаєте слова колишнього Держсекретаря США Мадлен Олбрайт про те, що Росії не належить ані Сибір, ані її Далекий Схід", - сказав Патрушев, але журналісти відповіли, що не пам'ятають таких слів.

Про це на сторінках Gazeta Wyborcza пише Вацлав Радзівінович, додаючи, що після цитування Олбрайт російським чиновником журналісти почали шукати, коли ж це вона щось подібне говорила. Як виявилося, ніколи. Насправді цю фразу присвоїли колишньому Держсекретарю США і розповсюдили в інтернеті тролі Кремля.

Разівінович іронізує, що можливо примітивні байкарі-пропагандисти і не вигадали цитати "підступної бабці із США". Ще в 2006 році тогочасний голова ФСБ генерал-майор Борис Ратніков розповів державній "Российской газете" про те, що "чекісти сканували думки Мадлен Олбрайт".

"В думках пані Олбрайт ми відшукали патологічну ненависть до слов'ян. А ще її ображало те, що Росія володіє найбільшими в світі запасами корисних копалин. Вона би хотіла, щоб у майбутньому російськими запасами володіла не одна країна, а ціла купа народів, які всі будуть підпорядковані США", - розповідав тоді Ратніков.

"І тут виникає складна проблема. Чи генерал чекістів-окультистів приписав собі вигадки інтернет-тролів Кремля? Чи відбулося все навпаки? Може це його люди по-секрету розказали тролям, яку думку треба поширити серед росіян", - кепкує оглядач з російських чиновників.

У всякому разі, те, що чиновники цитують вигадки з інтернету, ставить питання, хто кому "замилив очі". Але відповіді немає.

"Мене часто питають, чи треба боятися Росії. А я відповідаю, що самої країни не треба. Але боятися варто психічного стану людей, які нею керують і вигадують різні страхіття, щоб потім самим же в них повірити", - йдеться в статті.

Тим часом, в Росії колишня співробітниця подала в суд на інтернет-пропагандистів влади, які працюють в Санкт-Петербурзі. А путінська "фабрика тролів" хоче відкупитися від позову колишньої співробітниці. За словами позивачки, вона працювала з 9 ранку до 21 вечора щодня. Її обов'язком було за допомогою різним облікових записів у соціальних мережах поширювати потрібну точку зору, вигідну Кремлю. За це вона отримувала зарплату в розмірі 764 долари. А видання Forbes писало, що армія "тролів" не допоможе Путіну перемогти Україну. Путін використовував армію тролів протягом усього свого президентства. Google нараховує більше 1,5 млн матеріалів у медіа, де сказано "Путін атакує Україну".