Російська авіація нанесла чергові авіаудари по сирійському Алеппо, в результаті чого були зруйновані дві лікарні.
В лікарню M2 снаряд потрапив близько четвертої години ранку, за кілька хвилин до того, як була атакована інша лікарня - M10.
Медичний працівник повідомив, що в заблокованому уламками підвалі лікарні М2 залишаються 90 осіб, серед яких пацієнти та працівники лікарні, що отримали поранення в наслідок авіаудару.
"Якщо ця лікарня впаде на нас і ми застрягнемо під уламками, будь ласка, не робіть фотографій наших тіл, не забувайте про нашу гідність", - сказав він з підвалу лікарні виданню The Telegraph.
Відділення інтенсивної терапії було знищено в результаті авіаудару. Через це багато жертв вибухів попередніх днів лишилися без медичної допомоги.
В лікарні М10 в результаті авіаудару загинули двоє пацієнтів, а за кілька вулиць від лікарні М2 щонайменше шестеро людей загинули в результаті артилерійського обстрілу.
Жителі східної частини міста кажуть, що це найсильніші бомбардування з моменту початку війни. Понад 350 людей були вбиті від сирійських і російських повітряних ударів з того моменту, як режим припинення вогню було порушено.
"Там в даний час тільки 30 лікарів і шість лікарень для лікування 300 тисяч мешканців Алеппо", - повідомив Адам Салул з сирійсько-американської медичної спілки (SAMS).
Він також додав, що якщо будуть ще такі бомбардування, як в суботу та неділю, відсутність цих двох лікарень, які знаходились в густонаселених районах, що часто піддаються обстрілам - це смертний вирок для сотень мешканців.
Правозахисні групи звинуватили сирійські та російські сили в навмисному бомбардуванню медичних установ, а Amnesty International на початку цього року звинувачує союзників у "знищені лікарень в рамках своєї військової стратегії."
Всесвітня організація охорони здоров'я просила гуманітарний коридор для транспортування травмованих зі східного Алеппо, який заблокований з усіх боків урядовими силами, але прохання було проігнороване.
Раніше повідомлялось, що російська авіація скинула вакуумні бомби на Алеппо.
Видання The Wall Street Journal писало, що укладена угода між США і Росією повинна була перевірити довіру між країнами, однак останній тиждень у Сирії показав – США і РФ не змогли подолати недовіру і ворожість.
Раніше постійний представник США при ООН Саманта Пауер під час екстреного засідання Радбезу викрила у брехні міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. За її словами, в той момент, коли російський міністр заявляв на засіданні в ООН, що Москва виступає за мирне вирішення конфлікту в Сирії, Росія і сили Башара Асада вантажили на літаки бомби для удару по Алеппо.
Детальніше про угоду про перемир'я в Сирії і перспективи врегулювання конфлікту за участю США і Росії читайте в матеріалі Віталія Федянина "Сирія: перемир'я, якого не було" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".