Мешканці окупованого 3 потирають руки перед літнім сезоном. Кожен четвертий житель Севастополя визнає, що його доходи залежать від кількості туристів. Але подорожі в Крим втрачають популярність серед росіян так само, як і купівля нерухомості на півострові.
Про це пише Gazeta Wyborcza, яка нагадує, що окупація Криму російською армією триває вже більше року. Одразу ж після так званого "референдуму" ціни на нерухомість на півострові стрімко підскочили вгору. Це було обумовлено зростанням попиту. Тому ціни на квадратні метри зросли до 46% на вторинному ринку, а житло в новобудовах подорожчало на 10%. Але цей ефект виявився тимчасовим.
Ціни були значно вищі, ніж сподівалися потенційні покупці. Крім того, документацію і досі ведуть здебільшого за українськими законами. І це ускладнює реалізацію угод. З початку року ціни на нерухомість впали на 15%. У лютому ціна квадратного метру як на первинному, так і на вторинному ринку становила близько 1,3 тисяч доларів. Крім того, потенційних покупців налякала зруйнована кримська інфраструктура. Тож росіяни звернули свою увагу на відремонтований до Олімпіади Сочі.
Крим також перестав бути привабливим для росіян з точки зору вартості проживання. З січня до травня ціни на продукти тут зросли на 16,9%. Але попри зростання цін і падіння продажів нерухомості, кримчани сподіваються, що цього літа туристів буде більше, ніж минулого року. Такі оптимістичні настрої розділяють 49% кримчан і 59% севастопольців. Про це свідчать дані дослідження центру FOM.
В середньому кожен п'ятий переконаний, що курортний сезон цього літа буде таким, як і минулого. 26% людей на півострові і 32% севастопольців визнають, що їхні доходи залежать від туристів.
Але Крим не підкорив серця росіян. В останньому кварталі минулого року Москва виділила 2 мільярди рублів дотацій для підтримки туристичного бізнесу на півострові. Ці гроші підуть на "заохочення" відпочити в Криму 35 тисяч людей.
Видання нагадує, що російський рубль сильно обвалився цього року. Тож російські туристичні агенції заохочують співвітчизників відпочивати в Росії, а не за кордоном. При цьому вартість відпочинку в Криму вони занижують у порівнянні з іншими російськими курортами. Приміром, тиждень відпочинку на окупованому півострові коштує 110 доларів, а в Сочі – 200 доларів.
Бюро "Интурист" у квітні знизило вартість відпочинку в Криму на 40%. Оскільки лище сам переліт на півострів коштує 168 доларів. Тож російська туристична компанія сподівається, що хоча б низькі ціни заохотять росіян їхати в Крим. Але наразі попит лишається досить низьким.
Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму спостерігається різкий спад на ринку нерухомості. На півострові за рік російської окупації не з'явився жоден новий забудовник, і зараз на півострові добудовуються об'єкти, які були розпочаті ще до "референдуму". А незважаючи на теплу погоду, на травневі свята пляжі Феодосії, Судака і Коктебеля були фактично порожніми.