UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни вирішили не брати участь в імітації виборів – RFERL

Оглядач пише, що Кремль хотів влаштувати нудні і непомітні вибори, що йому вдалося.

Росіяни зробили свій вибір. Вперше за всю пострадянську історію більшість виборців у 3 лишилися вдома замість того, щоб піти на дільниці голосувати за новий склад Державної Думи.

Ледве 48% людей в РФ вирішили скористатися своїм правом голосу вчора. Але це рекордно низький рівень. Адже впродовж попередніх шести кампаній явка була вище 60%. Про це пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

Він зауважує, що за попередніми даними, в Москві менше 30% виборів прийшли на дільниці. В Санкт-Петербурзі – менше 20%.

"Тож це буде Дума меншості. Гадаю, це найважливіший висновок з вчорашнього голосування", - пише оглядач.

Якщо вибори в Росії – це ритуал з легітимізації і політичний театр, значна кількість росіян вирішили, що не хочуть бути частиною шоу. Більшість обрала не узаконювати імітацію.

"Але ось в чому справа. Саме це і було потрібно", - зауважує автор, нагадуючи, що голосування перенесли на вересень, коли багато росіян все ще у відпустках. Передвиборчий сезон скоротився. Крім того, до нього було менше уваги, ніж у минулому.

"Кремль хотів нудні вибори, до яких усім буде байдуже. І він отримав те, що хотів. Це означає, що режим Володимира Путіна поступово відходить навіть від фіктивних виборів як основного способу легітимізації. Схоже, Путін відмовляється від електорального авторитаризму і змінює його на старомодний авторитаризм", - пише Вітмор.

Читайте також: Екс-охоронець Путіна обраний губернатором Тульської області

Видання Financial Times писало, що пригнічені мешканці Криму апатично поставилися до російських виборів. Представники самопроголошеної "влади" в Криму закликали жителів прийти на дільниці і ще раз "виступити проти Києва і Вашингтона", зміцнивши на анексованому півострові владу російської правлячої партії "Единая Россия". Але це мало кого мотивувало.

Тим часом, в МЗС України заявили, що вибори в окупованому Криму ставлять під питання легітимність Держдуми РФ. А їх проведення свідчить про необхідність посилення введених санкцій "як персональних, так і загальних".