UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни кинулися скуповувати побутову техніку з-за боязні нового стрибка цін через обвал рубля

Торгові мережі в РФ вже готуються до перегляду цін - не виключають зростання в найближчі тижні. Основний попит припадає на продажі телевізорів і пральних машин, а також холодильників.

Росіяни знову почали скуповувати побутову техніку в очікуванні нового зростання цін через падіння курсу рубля. Ритейлери підтверджують помітне зростання попиту на тлі ослаблення російської валюти. Напередодні курс рубля в Росії впав до 83 євро і 71 за долар, оновивши багатомісячний антирекорд.

Зростання продажів в останні дні зафіксували такі мережі, як "М. Відео", "Техносила", Wikimart і "Ельдорадо", пише РБК.

Як пише видання, наприклад, інтернет-магазин Wikimart в перші два дні цього тижня зафіксував зростання замовлень на товари на 30% порівняно з минулим тижнем, повідомив директор по стратегічному плануванню Wikimart Денис Кисельов.

Основний попит, за його словами, припадає на позиції з високим середнім чеком: продаж телевізорів і пральних машин зросли вдвічі, холодильників - більше ніж на 25%. Вдвічі зросли продажі у категорії "Дитячі автокрісла та аксесуари".

"Це вже нагадує традицію: після різких коливань курсу населення починає купувати товари про запас, намагаючись застрахувати себе від майбутнього підвищення цін", - каже Кисельов.

У понеділок приріст інтернет-замовлень на техніку в "М. Відео" склав 70% у порівнянні з початком минулого тижня і 200%, якщо порівнювати з тим же періодом минулого року, розповів представник компанії Антон Пантелєєв. Краще всього продаються телевізори та велика побутова техніка, уточнив він.

Попит на деякі категорії товарів, особливо на велику побутову техніку, зростає протягом останніх двох тижнів, говорить комерційний директор компанії "Техносила" Сергій Зернов. Він також пов'язує цю тенденцію з триваючим зростанням курсів валют.

В мережі "Ельдорадо" підвищення попиту фіксували ще довше - протягом останніх двох місяців. "Але однозначно пов'язувати це з ослабленням рубля не варто - позначається і сезонна динаміка і наша промо-активність", - говорить віце-президент "Ельдорадо" щодо закупівель Олексій Сердюченко. "Зрозуміло, що за масштабами це не варто порівнювати з ажіотажем кінця 2014 року", - зазначає він, не приводячи точних даних.

Ритейлери вже готуються до перегляду цін. "Враховуючи поточну ситуацію і піклуючись про наших клієнтів, ми рекомендуємо зробити бажані покупки найближчим часом", - говорить Сердюченко. Він не виключає зростання цін в магазинах "Ельдорадо" в найближчі тижні.

У середині грудня минулого року на тлі різко знецінюваного рубля москвичі кинулися в магазини техніки та меблів. Споживачі змітали з полиць ті товари, ціни на які могли бути підвищені після Нового року. Ритейлери тоді відзначали зростання продажів у два-три рази. Найбільшим попитом у рятували свої накопичення росіян тоді користувалися пральні машини, холодильники, телевізори, ноутбуки, цифрова техніка.

Видання Los Angeles Times раніше писало, що середній клас Росії на очах втрачає відносне благополуччя. В Москві фінансові труднощі відчуваються менше, оскільки тут живуть більшість багатіїв, чиновників і голів великого бізнесу. В цей же час, Кремлю бракує грошей, щоб підтримувати провінцію, оскільки влада розраховувала, що нафта буде коштувати 70 доларів за барель в 2015 році, але ціна впала нижче.

Раніше повідомлялося, що росіяни стали красти в магазинах на 68% більше в 2014 році. Офіційна сума вкрадених росіянами товарів - майже 1 млрд рублів. Найбільше крадуть у Москві. А ось у Чечні і Дагестані крадіжок взагалі немає. Експерти бачать в цьому кілька причин, в тому числі, економічних: курс рубля значно впав (через санкції та здешевлення нафти - ред.), ціни на товари зросли (тому збільшилися суми збитку), і в цілому в Росії значно погіршилася якість життя населення.