UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія затягує розслідування РБ ООН хімічних атак в Сирії

РФ прагне "відбілити" Башара Асада, поклавши всю провину за хіматаки виключно на ІДІЛ.

У середу, 2 вересня, Росія заявила, що вона розглядає подробиці того, як створити групу експертів ООН для розслідування хімічних атак в Сирії, тим самим затягуючи остаточне схвалення початку розслідування з боку Ради Безпеки ООН, передає AFP.

"Ми продовжуємо працювати над цим. Це чисто технічне питання, і ми хочемо бути абсолютно впевнені", - сказав постпред РФ в ООН Віталій Чуркін.

Дипломатичні джерела повідомляють, що Росія хоче змістити фокус розслідування ООН із застосування хімічної зброї режимом Башара Асада на використання даного виду зброї "Ісламською державою" в Іраку і Сирії.

У грудні 2013 року ОЗХО заявила, що в Сирії знищені всі неснаряженные боєприпаси для хімічної зброї. Вона також підтвердила, що на об'єктах з виробництва хімічної зброї неподалік від Хомса були знищені будови.

У тому ж місяці група інспекторів ООН, які розслідували повідомлення про використання хімічної зброї на сирійській території, заявила про п'яти випадках застосування хімічних отруйних речовин в Сирії. "Місія ООН зробила висновок про те, що хімічна зброя використовувалася сторонами конфлікту в Сирії", - йдеться в поширеній доповіді комісії.

У серпні 2013 року США отримали непрямі підтвердження винуватості сирійської армії хімічній атаці на район Гута, жертвами якої стали понад 1,6 тисячі осіб. Американська розвідка перехопила телефонна розмова 21 серпня між міністром оборони Сирії Фахадом Джассимом аль-Фрейджем і главою хімічних військ, в якому йшлося про атаку на Гуту.

У квітні 2015 року Human Rights Watch звинуватила Асада у продовженні використання хімічної зброї. Згідно з даними правозахисників, урядові війська в Сирії організували шість хімічних атака на опозиційні сили. Вірні Асаду військові з допомогою вертольотів скинули сферичні бомби з отрутою на супротивників.

10 липня агентство Vice News повідомило, що Сполучені Штати видали резолюцію Ради Безпеки, в якій уряд Сирії звинувачують у використанні хлору в якості хімічної зброї. Швидше за все, ухвалення даної резолюції буде перешкоджати Росія, яка фактично є союзником президента Сирії Башара Асада.