UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія все більше агресивна до Великої Британії - голова британської розвідки

РФ була прихованою загрозою протягом десятиліть

Росія представляє собою все більш агресивну загрозу стабільності Великобританії і використовує всі сучасні засоби в своєму розпорядженні для досягнення цілей, заявив голова британської контррозвідки MI5 Ендрю Паркер.

"РФ використовує всі можливості державних органів і сил, щоб проштовхнути свою зовнішню політику за кордон найбільш агресивним способом", - заявив Паркер в інтерв'ю The Guardian.

Він додав, що в той час, коли найбільшу увагу світової спільноти зосереджено на боротьбі з ІДІЛ, серед інших найбільше виділяється Росія, яка є загрозою для Великої Британії.

Паркер підкреслив, що Росія використовує пропаганду, шпигунство, диверсії і кібератаки та діє по всій Європі і Великій Британії.

Він також відзначив, що Росія все ще володіє безліччю офіцерів розвідки у Великій Британії.

"Росія все більше визначає себе як опозицію Заходу і, здається, діє відповідно", - підкреслив Паркер.

У приклад він навів дії Росії в Україні та Сирії.

Паркер додав, що Росія була прихованою загрозою протягом десятиліть.

Читайте також: Великобританія не піде на компроміс щодо суверенітету України – Джонсон

Раніше видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Росія намагається вести "холодну війну", але вона не СРСР. Окрім ядерної зброї, у Росії нічого не лишилося від величі СРСР. В неї зараз є лише близько половини від 286-мільйонного населення Радянського союзу. А економіку Росії можна порівняти хіба що з іспанською в часи кризи.

Видання New York Times писало, що нова Холодна війна не почалася, але Путіну подобається псувати чужі плани. Низка кіберстратегів і молодих дипломатів скаржаться впродовж останніх дев'яти місяців, що нездатність накреслити межі дозволеного заохотила Путіна з'ясувати, що ще він може зробити, особливо в часи політичного переходу в США.

А колишній міністр оборони України і лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко у коментарі для DT.UA зауважив, що "класичної" холодної війни не буде, сьогоднішні виклики значно неконтрольованіші. Не виконавши роль гаранта безпеки, відведену їй як постійного члена Ради безпеки ООН, Росія сама перетворилася на загрозу війни гарячої, і це вже проблема планетарного масштабу.