UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія виклала у вільний доступ докази Мюллера щодо "фабрики тролів"

В РФ заявили, що сервер з даними був зламаний хакерами, однак у ФБР встановили факт цілеспрямованої витоку інформації.

Росіяни викрали зібрані спеціальним прокурором Робертом Мюллером докази та виклали їх у вільний доступ в Інтернеті з метою повністю дискредитувати розслідування спецпрокурора щодо втручання Москви у внутрішні справи США, повідомляє The Guardian.

Офіс спецпрокурора відправив до суду документи, з яких випливає, що у Мережі було поширено більше 1000 файлів, конфіденційно переданих адвокатам обвинувачених у втручанні до виборів російських хакерів; ці документи були завантажені на файлообмінник і поширені через соціальну мережу Twitter.

"У нас є доступ до бази даних розслідування Спеціального прокурора Мюллера, оскільки ми зламали російський сервер з інформацією щодо справи російських тролів. Ви можете переглянути всі файли, які мав Мюллер по АІД та російській змові. Приємного читання!", - йдеться у повідомленні з аккаунта @HackingRedstone, яке з'явилося в жовтні минулого року; після деякого часу обліковий запис був видалений.

У документах Мюллера стверджується, що назви та структура папок, що містять поширені файли, повністю відповідають тим, які використовувалися канцелярією Мюллера при їхній передачі, і що це робилося не загальнодоступним способом. При цьому файлообмінник підтвердив ФБР, що обліковий запис, з якого було розміщено матеріали, реєструвався з російської IP-адреси.

Слідчі ФБР не виявили жодних доказів злому серверів, що, на думку Мюллера, вказує на причетність до зливу інформації російської сторони. Метою цієї акції спеціальний прокурор називає спробу дискредитації його розслідування.

У середині липня 2018 року офіс спеціального прокурора Роберта Мюллера розкрив схему злому російськими хакерами виборчої системи США для втручання у вибори 2016 року.

13 липня 2018 року Міністерство юстиції США висунула офіційні обвинувачення 12 співробітникам військової розвідки Росії за втручання у вибори президента США. Російських спецслужбістів звинуватили у зломі електронної пошти керівництва Демократичної партії.

У ФБР заявили про те, що наполягатимуть на екстрадиції обвинувачених. У Росії продовжують заперечувати втручання у вибори президента США.