Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив про те, що початок збірки в США першого серійного зразка W76-2 нової ядерної боєголовки малої потужності (від п'яти до семи кілотонн тротилового еквівалента) збільшує ризик ядерного конфлікту.
"Розробка таких боєприпасів малої потужності знижує поріг застосування ядерної зброї і, звичайно ж, підвищує ризики ядерного конфлікту", - сказав Лавров на прес-конференції в МЗС РФ, яку транслював Periscope російського зовнішньополітичного відомства.
Напередодні в США почалося виготовлення нових ядерних боєголовок малої потужності. Ядерною боєголовкою W76-2 будуть оснащені американські триступінчаті твердопаливні балістичні ракети Trident II. Національного управління ядерної безпеки зазначило, що запуск виробництва нових боєголовок "свідчить про здатність NNSA досягти істотної програмної віхи" при реалізації масштабної національної ініціативи в галузі безпеки", яка здійснюється в рамках нової ядерної стратегії Пентагону.
Про розробку нової боєголовки для Trident II стало відомо ще 10 січня 2018 року. Тоді ЗМІ писали, що адміністрація президента США Дональда Трампа збирається послабити обмеження на використання ядерної зброї та створити нову ядерну боєголовку із зарядом малої потужності для флотських балістичних ракет.
Нагадаємо, 22 жовтня 2018 року було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.
У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.
Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.
Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".