UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія відкликала низку ключових військових радників з Венесуели – WSJ

Москва прийняла таке рішення після всебічної оцінки політичної й економічної стійкості мадуріанського режиму.

Майже всі військові радники і фахівці з Росії, які надавали допомогу режиму президента Ніколаса Мадуро, відкликані з Венесуели, повідомляє в суботу, 2 червня, газета The Wall Street Journal із посиланням на власні поінформовані джерела в російському міністерстві оборони.

Як пише видання, Москва прийняла таке рішення після всебічної оцінки політичної й економічної стійкості мадуріанського режиму, який піддається тиску з двох сторін – з боку очолюваної так званим "тимчасовим президентом Венесуели" Хуаном Гуайдо опозиції і з боку США та їхніх сателітів у Латинській Америці. Поки що оцінка явно не на користь Мадуро, інакше Москва не стала б ще більше ускладнювати його положення, відкликаючи радників, підкреслює видання.

Також, за даними WSJ, свою присутність у країні згортає і одна з основних російських військово-збройових державних корпорацій – "Ростех", яка займалася навчанням і консультуванням армії Венесуели, в тому числі щодо закупівель озброєння, урізала штати свого представництва до декількох десятків представників і другорядних фахівців. Відзначається, що на піку співпраці кілька років тому у Венесуелі в певні моменти перебувало до тисячі "ростеховців".

У січні агентство Reuters з посиланням на джерела повідомляло про те, що Кремль відправив до Венесуели найманців ПВК "Вагнера" для захисту Мадуро.

Нагадаємо, що 24 березня в аеропорту Каракаса приземлилися два російських літаки зі 35 тоннами вантажу і сотнею військовослужбовців без розпізнавальних знаков. За даними онлайн-сервісів, літаки прибули до Венесуели з Сирії.

Представники режиму Мадуро і МЗС Росії підтвердили прибуття російських військових до Венесуели для "консультацій" в рамках реалізації "контрактів з військово-технічного співробітництва".

У Венесуелі 1 травня спалахнули нові сутички між опозиційними демонстрантами і військовими, які залишаються на стороні офіційного президента Ніколаса Мадуро. Сотні людей вийшли на акцію протесту на заклик Хуана Гуайдо перетворити 1 травня на початок "фінального етапу" усунення офіційних властей. За повідомленнями, частина протестувальників висловила розчарування тим, що військові не відгукнулися на заклик Гуайдо перейти на бік опозиції і повстати проти влади.

30 квітня лідер опозиції Хуан Гуайдо опублікував на своїй сторінці в Twitter відеозвернення, в якому заявив про початок фінальної фази "Операції Свобода" і закликав військовослужбовців та народ країни до повалення диктатора Ніколаса Мадуро.

Згодом влада Венесуели, яка підпорядковуються Мадуро, заявила про спробу військового перевороту в країні. Пізніше в районі авіабази "Ла-Карлота" почалася перестрілка між військовими, які підтримують Мадуро та військовослужбовцями, які перейшли на бік опозиції.

Унаслідок зіткнень постраждали понад 70 осіб.

Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".