UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія спробувала в обхід санкцій придбати швейцарські кораблі – ЗМІ

Угоду намагався укласти близький до російської влади бізнесмен з Естонії.

Естонський бізнесмен Тімо Сас намагався придбати збанкрутіле швейцарське підприємство Enzian Shipping AG, у власності якого є 12 кораблів. Таким чином естонець нібито хотів допомогти Росії обійти міжнародні санкції, вважає швейцарське видання Aargauer Zeitung, на яке посилається Європейська правда.

Видання повідомляє, що судовласник-бакнкрут Ганс-Юрг Грундер уклав угоду із 45-річним бізнесменом із Талліна на продаж свого підприємства, у свою чергу, Тім Сас зобов'язувався взяти на себе борги підприємства. Ще в листопаді 2016 року Enzian Shipping AG була переіменована на TS Investor AG, де абревіатура TS означає "Тімо Сас".

Естонця вважають наближеним до президента Росії Володимира Путіна та людиною, яка має хороші стосунки з російськими військовими. Зокрема, згідно з документами Panama Papers, Тімо Сас є одним із акціонерів російської компанії Triza Express Incorporated, власник якої Сергій Зеленський займає посаду директора дочірньої компанії "Газпрому". Крім того, бізнесмен є членом Ради директорів компанії Pregol Shiprepair Yards, яка розташована у військовому порту в Калінінграді.

Якщо громадянин Естонії дійсно діяв в інтересах Росії, тоді вона могла б оминути європейські санкції та використовувати кораблі компанії, що ходять під прапором нейтральної Швейцарії, для транспортування зброї.

"Оскільки Сас - естонець, а отже і громадяни ЄС, він може вільно пересуватися в Європі і діяти, незважаючи на санкції. Він міг би навіть укладати договори з НАТО про військові перевезення, які б виконувалися російськими моряками", - повідомило джерело видання.

Утім угода так і не відбулася, оскільки з невідомих причин бізнесмен не виконав свої контрактні зобов'язання.

Французька енергетична компанія Engie, незважаючи на санкції США, підтримуватиме проект "Північний потік-2", що передбачає будівництво двох ниток газопроводу в обхід України від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Тим часом, в Австрії вважають, що санкції проти Росії не дали очікуваного результату. Міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайссль зазначила, що введені в липні 2014 року санкції, які були спрямовані в основному на газову і нафтову промисловість в глибоководному буровому районі Арктики, не спрацювали.