М'ясні продукти йдуть в крематорій, а сири і фрукти під бульдозер. Кремль безжально розправляється з продуктами харчування, які везуть з Європи. І саме ця війна з їжею виявила слабкість і недієздатність російської держави, яка не може в цивілізований спосіб забезпечити дотримання заборони на імпорт.
Про це на сторінках Der Spiegel сьогодні пише Беньямін Бідер. Спалювання продуктів – це дуже сумнівна кампанія. Оглядач нагадує, що кілька років тому імпортні речі у вогонь кидали терористи в Сомалі. А нещодавно бойовики "Ісламської держави" в Сирії так само вчиняли з гуманітарною допомогою із США. Тепер президент Росії Володимир Путін теж пішов цим сумнівним шляхом, почавши нищити продукти із Заходу.
"Попри те, що більшість росіян досі підтримують жорстку анти західну політику влади, у випадку зі спалюванням продуктів Путін зіштовхнувся з сильним і незвичним невдоволенням", - йдеться в статті.
Автор нагадує, що збір 280 тисяч підписів користувачами інтернету в Росії проти нищення продуктів. Навіть лояльні до Кремля комуністи тримають дистанцію від цього задуму і радять краще передавати харчі в сиротинці чи біженцям зі Сходу України.
"Серед сумнівних успіхів московської пропаганди є те, що більшість росіян сприйняли російські санкції як захід проти народу. Демонстративне публічне знищення продуктів не призведе до зростання політичних рейтингів. Цього не сталося ні в Сомалі, ні в Сирії. І Росія не буде виключенням", - пише Бідер.
Оглядач звертає увагу на коментар російського міністра сільського господарства Олександра Ткачова, який сказав, що конфісковані харчі не можна роздавати нужденним, тому що це "породжує корупцію". Чиновники на кордоні починають перепродувати заборонені делікатеси чи беруть хабарі за їхню доставку на російський ринок.
В цьому автор вбачає всю суть акції зі спалювання харчів, які, попри кремлівське ембарго, досі потрапляли до супермаркетів і ресторанів.
"Москва не здатна цивілізовано забезпечити виконання заборони на ввезення імпортних товарів через свій кордон. Радикальні заходи маскують слабкість системи. Держава, яка в часи правління Путіна нібито стала з колін, демонструє ознаки своєї недієздатності", - йдеться в статті.
6 серпня агентство Reuters повідомило, що плани російського уряду по масовому знищенню забороненої харчової продукції спровокували громадське обурення в країні, де рівень бідності постійно збільшується, а також через історичні спогади про голод, який неодноразово переживала.
Згідно з офіційною статистикою Росії, кількість громадян Росії, що живуть за межею бідності (менше ніж 160 доларів в місяць - ред.), досяг 23 мільйонів (зріс на 5% за рік), що складає 16% населення країни. Більше того, через санкцій та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли.
Як повідомлялося, вже в четвер в Росії публічно змішали з землею і закопали в яму 10 тонн сиру. На черзі, повідомили в Росспоживнагляді - спалити санкційні яблука, персики, помідори, м'ясо. Напередодні також в РФ спалили 114 тонн свинини.