Президент Росії Володимир Путін на розширеному засіданні Ради Безпеки РФ повідомив про те, що військові країни збираються розширити лінійку розвідувальних і ударних безпілотників, роботів, лазерних і гіперзвукових систем.
"Росії важливо адекватно і точно прогнозувати зміну ситуації у зв'язку з розвалом ДРСМД і зміцнювати свій потенціал", - сказав Путін у п'ятницю. "Лінійка розвідувальних і ударних безпілотників, роботів, лазерних і гіперзвукових систем буде розширена".
Він додав, що частка сучасної зброї і техніки в армії РФ досягла 68%, повторивши тезу про те, що "багато зразки не мають аналогів у світі".
У квітні Військово-повітряні сили США уклали договір з компанією-виробником озброєння Lockheed Martin на створення гіперзвукової зброї далекого радіусу дії, виділивши на це 928 мільйонів доларів. Таким чином, Сполучені Штати вирішили наздогнати Росію і Китай, які досягли значного прогресу у розробці таких ракет.
Голова Стратегічного командування ЗС США генерал Джон Хайт заявив, що Америці сьогодні нічого протиставити гіперзвуковій зброї, яку розроблено у Росії та Китаї. Як пояснив військовий, гіперзвукова ракета - це система, яка спочатку веде себе як балістична, і вам здається, що це балістична ракета, але потім вона змінює траєкторію і нагадує вже більше крилату ракету або літак.
Ще раніше заступник голови Комітету начальників штабів (КНШ) Збройних сил США генерал Пол Сельва наголосив, що Сполучені Штати втратили технічну перевагу в розробці гіперзвукової зброї, на відміну від Росії та Китаю. За його словами, в Китаї робота над розробкою такої зброї перетворилася на національну програму, куди уряд готовий фінансувати від десятків до сотень мільярдів доларів.
Президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін зазначив, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає".