UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія розширить "антисанкції" на нові країни найближчим часом - Дворкович

У Росії готові до "відповідних" заходів.

Уряд РФ вже фактично вирішив питання про розширення продовольчого ембарго на ряд нових країн, заявив віце-прем'єр Аркадій Дворкович.

"Питання активно розглядається. Принциповий підхід полягає в тому, що всі, хто застосовує проти нас санкції, повинні стикатися з відповідними заходами", - сказав Дворкович, передає "Інтерфакс".

Він додав, що найближчим часом рішення має бути затверджено.

Відповідно до того, як викладають інформацію російські ЗМІ, в уряді РФ мають намір включити в список "антисанкцій" країни, які нібито приєдналися до санкцій щодо РФ через Крим влітку 2015 року. Як повідомлялося, до санкцій щодо Криму приєдналися сім країн - Албанія, Чорногорія, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, а також Грузія і Україна. У той же час, у декларації про приєднання на сайті ЄС насправді написано, що ці сім країн "повинні забезпечити узгодження їх національної політики з рішенням Європейської ради", що не означає автоматичного приєднання до санкцій.

Більш того, починаючи з введення санкцій проти Росії і Криму в 2014 році, ці ж країни (за винятком Грузії, проте за участю Молдови - ред.) регулярно приєднувалися до всіх декларацій Європейської ради, хоча тоді в уряді РФ не звертали на це уваги.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.

На даний момент список санкцій ЄС, за інформацією "Інтерфакс-Україна", включає в себе 151 людину і 37 компаній.

У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.