Президент 3 доповнив новими страшними погрозами ядерною зброєю свою агресію проти України, яка забрала життя у 6 тисяч людей. Російський президент намагається посилити вплив своєї країни, але при цьому робить небезпечні кроки, які відгородили Росію від інших великих держав і позбавили її перспектив.
Про це йдеться в редакційній статті New York Times, зауважуючи, що ядерні погрози встановили нову планку ворожості у конфлікті, який він розв'язав проти Заходу.
Два тижні тому The Times повідомило про таємну зустріч російських генералів з американськими колегами, під час якої російська сторона пригрозила ядерним ударом, якщо НАТО спробує посилити присутність в Балтії.
Ще одна погроза прозвучала минулого місяця з уст посла Росії в Данії Михайла Ваніна. Він заявив, що російські ракети з ядерним зарядом будуть націлені на данські кораблі, якщо Копенгаген розмістить у себе систему ПРО.
В 15 березня сам Путін в фільмі про окупацію Криму заявив, що був готовий привести ядерну зброю в стан тривоги. А деякі російські чиновники заговорили про розміщення ядерної зброї на анексованому українському півострові.
В цей же час, в США експерти кажуть, що не мають доказів того, що Росія дійсно привела в бойову готовність свій ядерний арсенал. Але навіть якщо російські погрози – це просто порожні балачки, вони відображають цинічність партнера Америки по договору з контролю озброєнь. Ці погрози піднімають напругу і можуть призвести до дуже небезпечних прорахунків.
Путін перетнув й інші межі. Зокрема, Кремль влаштовує провокації, відправляючи свої військові літаки в повітряний простір Естонії, Литви, Латвії, Польщі.
Також Росія вирішила виконати угоду з Іраном на постачання ракет С-300, який відкладала продовж кількох років. Американські експерти вважають, що російські ракети не становлять загрози для Ізраїлю, який значно краще озброєний і має навіть ядерний арсенал.
Однак вони можуть накласти свій відбиток на переговори між США і Іраном щодо іранської ядерної програми.
"Войовнича повіденка Росії стала найважливішим тестом для НАТО, який часом виглядає тривожно розділеним. ЄС і США варто дотримуватися спільної позиції щодо санкцій проти Росії, продовжувати патрулювати повітряний простір і проводити навчання, оскільки передбачити наступні кроки Путіна стає все складніше", - йдеться в статті.
Раніше видання Wall Street Journal писало, що Путін з допомогою "ядерної" риторики вимагає від Заходу триматися подалі. Заяви Путіна, що стосуються ядерної сили Росії, добре сприймаються суспільством, воно бажає відновлення втраченої військової могутності країни.