UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія просто поранений ведмідь, який кидається на все навколо - адмірал США

Високопоставлений американський військовий зазначив, що через таку поведінку Москви складно передбачити її подальші дії.

США повинні бути готові до зіткнення з російською військовим присутністю у Венесуелі, тому що РФ веде себе, як "поранений, ослаблений ведмідь, який просто кидається на все навколо", у тому числі й на демократичні інтереси в регіоні, заявив глава Об'єднаного командування збройних сил США в зоні Центральної і Південної Америки адмірал Крейг Фаллер в інтерв'ю "Голосу Америки".

Адмірал зазначив, що у питанні Венесуели США фокусуються на "підтримці політичного та дипломатичного рішення". Питання про відправку військових підрозділів армії США на допомогу самопроголошеному "тимчасовому президенту" Венесуели Хуану Гуайдо адмірал тактовно обійшов.

При цьому Фаллер звернув увагу журналістів на те, що у "недемократичних", за версією США, країнах регіону - традиційно Вашингтон зараховує до них Кубу, Венесуелу та Нікарагуа - спостерігається сильний вплив Росії та Китаю.

"Якщо говорити про Росію, то можливо все. Національна оборонна стратегія США звертає увагу на РФ та Китай. Ми вже приділяємо багато уваги, плануванню ресурсів і відповідям на поставлені завдання... Але це різні ситуації. Китай - це економічна сила, яка посилюється і у них є цілком легітимні економічні та бізнесові інтереси у світі. Але при цьому вони не грають за прийнятими правилами", - заявив Фаллер.

На відміну від Китаю, зазначив він, поведінку Росії майже неможливо передбачити.

"Разом з тим Росія - це майже, як поранений, ослаблений ведмідь, який просто кидається на все, що бачить, і я не можу передбачати, що зробить РФ, та й не хочу передбачати. Ми бачили, що вони зробили, і я думаю, що нам треба бути готовими до того, що може статися в майбутньому", - підкреслив він.

Раніше інший американський адмірал, командувач операціями ВМС США Джон Річардсон, закликав Вашингтон відкинути зайву м'якість і перейти у наступ на Росію та Китай аж до превентивного удару.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія та Словаччина.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".