Російська сторона за жодних обставин не буде використовувати свій плутоній у військових цілях, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
За його словами, вихід РФ з досягнутої з США Угоди про утилізацію плутонію військового призначення не означає, що Москва почне створювати на його основі зброю або використовувати його у військових дослідженнях.
"Ми з нього вийшли, хоча чітко в законі і вустами Президента заявили, що не будемо плутоній, який підпадає під цей договір, використовувати у військових цілях за жодних обставин. Це наше зобов'язання. Але безглуздо співпрацювати, коли інша сторона трохи грає в односторонні ігри і не виконує свої зобов'язання", – заявив він в інтерв'ю для російського ТБ, оприлюдненому на сайті МЗС РФ.
Міністр заявив, що США першими порушили договір, відмовившись будувати коштовний завод з утилізації плутонію, на користь його більш економічного поховання в природних сховищах.
Лавров також повторив тезу про "докорінну зміну" у відносинах США та РФ, звинувативши американську сторону в "агресивній русофобії".
Раніше президент РФ Володимир Путін розпорядився призупинити укладену з США угоду про утилізацію плутонію, який не є необхідним для потреб оборони, у зв'язку з "недружніми діями США щодо РФ".
Також Путін вніс на розгляд Держдуми РФ законопроект, згідно з яким РФ може відновити дію угоди у разі скорочення присутності НАТО в Східній Європі, зняття санкцій з РФ і скасування "закону Магнітського".
Нагадаємо, в липні минулого року президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія поповнить свої ядерні сили 40 новими міжконтинентальними балістичними ракетами, для захисту від яких начебто марна будь-яка система ПРО.