UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія планує отримати від США координати ударів по Сирії

Росія веде цілодобовий моніторинг обстановки в середземноморському регіоні

РФ розраховує отримати від США координати цілей, по яким можуть бути нанесені удари в Сирії, щоб виключити можливість втрати з російського боку, повідомляє "Коммерсантъ" з посиланням на джерело в російських військових структурах.

"Це необхідно, щоб виключити навіть теоретичну можливість втрат з російської сторони, оскільки офіцери міністерства оборони присутні на десятках об'єктів сирійської інфраструктури", - відзначає газета.

В Міноборони РФ вже підготовлено перелік заходів, до яких російські військові готові вдатися в разі ескалації конфлікту. Раніше глава Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов прямо говорив, що "у разі виникнення загрози російським військовим у Сирії" вогонь буде відкритий не тільки по ракетам, але і по їхнім носіям, роль яких виконують есмінці ВМС і літаки ВПС США.

Це крайня міра, про яку було заявлено публічно і яка була доведена до американського військового командування, говорить джерело в органах військового управління.

З допомогою російських засобів контролю ведеться цілодобовий моніторинг обстановки в середземноморському регіоні: для цього задіяні не тільки наземні транспортні засоби, але і літаки дальнього радіолокаційного виявлення А-50, які відстежують пересування есмінця USS Donald Cook (з його борту можуть бути запущені крилаті ракети Tomahawk).

Системи С-400 "Тріумф" і "Панцир-С1" знаходяться на бойовому чергуванні, прикриваючи з повітря авіабазу Хмеймім і пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ РФ в Тартусі, хоча, як вважають джерела "Ъ" в Міноборони РФ, жоден з цих об'єктів не повинен потрапити під обстріл, інакше наслідки будуть катастрофічними".

Читайте також: ПриватБанк продадуть у приватні руки через п'ять років – Мінфін

Також у ЗМІ з'явилася інформація, що Тереза Мей готова приєднатися до військових дій проти режиму президента Башара Асада в Сирії, не піклуючись про отримання попереднього схвалення парламенту. Хоча напередодні вона виступила проти наміру Трампа завдати удару по сирійським об'єктам, зазначаючи, що Великобританії необхідно більше доказів використання хімічної зброї.

Додамо, що Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила використання хімзброї військами Асада: у більш ніж 500 постраждалих виявили симптоми

Росія заблокувала запропонований США проект резолюції Радбезу ООН про негайний гуманітарний доступ до району ураження. Однак, постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі повідомила, що Вашингтон прийме відповідні заходи у зв'язку із хімічною атакою в Думі незалежно від рішення Ради Безпеки ООН.

Детальніше про перебіг конфронтації навколо Сирії, яка виникла в результаті хімічної атаки ВПС Асада по місту Дума в передмістях Дамаска, читайте в матеріалі ZN.UA "Хімічна атака в Сирії: хроніка подій".