UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія підтвердила намір продовжити постачання зброї Сирії

РФ закликає світове співтовариство об'єднатися в боротьбі з тероризмом "Ісламської держави".

Голова Держдуми Сергій Наришкін заявив, що Росія продовжить продаж зброї Сирії згідно з міжнародним правом.

"Росія здійснювала і не здійснює поставки зброї урядової армії Сирії), Росія ніколи не приховувала це, ми робили і будемо робити відповідно до норм міжнародного права", - сказав спікер журналістам у Монголії, де він бере участь у сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ.

У зв'язку з цим Наришкін пояснив, що сирійська урядова армія - поряд з армією Іраку і курдськими ополченцями - зараз несе основне навантаження в боротьбі з бойовиками терористичної організації "Ісламська держава".

"І ми закликаємо все світове співтовариство об'єднатися в цій боротьбі з тероризмом "Ісламської держави" і, природно, використовувати в цій боротьбі ці сили, насамперед урядову армію Сирії", - підкреслив голова Держдуми. "Якщо б не сирійська армія, то "халіфат" себе вже дуже комфортно почував би на узбережжі Середземного моря і рухався далі", - застеріг він.

"Москва закликає все світове співтовариство розпочати, нарешті, співпрацювати з сирійською владою і об'єднатися в боротьбі із загальною для всіх загрозою тероризму. Тільки так ми зможемо стабілізувати ситуацію в Європі", - сказав Наришкін, який є главою делегації РФ в ПА ОБСЄ.

Як вважає російський політолог Лілія Шевцова, Путін не має наміру міняти Україну на Сирію, йому потрібна термінова угода із Заходом. Президент РФ вже підтвердив, що хоче запропонувати Заходу міжнародну коаліцію по "протидії екстремізму", тому саме такої позиції варто очікувати від нього на Генасамблеї ООН. Вона пояснює, що, будучи нездатним вирішувати внутрішні завдання, Кремль підмінив їх зовнішніми викликами, часто Фейкові, що говорить про виснаження системного ресурсу.

Повідомлялося, що держсекретар США Джон Керрі при зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим дав зрозуміти, що продовження підтримки сирійського президента Башара Асада з боку Росії поглиблює і розширює конфлікт, а також підриває загальну мету боротьби з екстремізмом.

Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого з цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для ZN.UA Куди везе "Сирійський експрес"?